مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزدجواد محجوبی مدیرعامل شرکت آب منطقه ایی یزد در نخستین جلسه رویداد آبی شهرستان میبد که فرماندار میبد و جمعی از ذی نفعان و دست اندرکاران حوزه آب هم حضور داشتند گفت : در تابستان گرم امسال ، تامین آب شرب و لزوم مدیریت مصرف آب شرب خانگی همه شهروندان ضروری است تا بتوانیم تابستان امسال را با کمترین افت فشار و بدون قطعی آب سپری کنیم .
محجوبی پی گیری و مطالبه گری درخصوص تعیین تکلیف پساب شهرستان  میبد به منظور تامین آب آتی صنعت و خط انتقال آب خلیج فارس تا صنعت میبد را دو اولویت مهم خواند و افزود : طرح خط انتقال اول آب خلیج فارس تا صنعت شهرستان میبد در دست مطالعه است .
وی بر تامین آب فضای سبز و پهنه های دام شهرستان میبد هم تاکید کرد و گفت : برای اینکه بتوانیم در شهرستان میبد تامین آب پایدار را با رویکرد سازگاری با کم آبی داشته باشیم باید یکسری مباحث حفاظتی هم درحوزه کشاورزی و صنعت و خدمات  ، چاه ها و مصارف آب شرب خانگی را به کنتور هوشمند مجهز کنیم تا قابلیت کنترل و آمار برداری دقیق را در این حوزه داشته باشیم .
سیدجمال سجادی پور فرماندار میبد هم گفت : با پیش بینی های هواشناسی ، تابستان گرمی را در پیش رو داریم و با توجه به مصارف شهروندان برای خنک کردن خانه ها و استفاده از کولرهای آبی ، با تنش آبی مواجه ایم .
فرماندار میبد با بیان اینکه برای تاب آوری شهرستان میبد ، طرح آب رسانی با حفر هفت حلقه چاه و احداث مخزن ده هزار مترمکعبی در آستانه بهره برداری است افزود : با آغاز فصل گرما ، افت فشار آب را در بسیاری از مناطق روستایی و شهری شهرستان میبد شاهد هستیم و امیدواریم مردم با صرفه جویی در مصرف تابستان امسال را بدون قطعی آب پشت سر بگذارند .