واحد مشاوره خانواده و پیوند یاری مهرآوران میبد با حضور فرماندار، رئیس دادگستری و مسئول واحد مشاوره خانواده دادگستری میبد آغاز به کار کرد.

سجادی پور فرماندار میبد در افتتاحاین واحد مشاوره گفت: شروع کار این مجموعه را به فال نیک می گیریم و انشاالله همه برای تسهیل روند ازدواج و کاهش سن ازدواج کمک کنیم.
رئیس دادگستری میبد هم گفت: ازدواج‌هایی که بدون آگاهی و شناخت زوجین از هم اتفاق می‌افتد، یکی از معضلات و آسیب‌هایی که در بحث خانواده با آنها مواجه هستیم . خانواده‌ها لازم است توجه داشته باشند که زوجین قبل از ازدواج نسبت به هم شناخت داشته باشند و از نظرات مشاوران استفاده کنند.
مرتضی حداد زاده اظهار کرد: وظیفه ما تسهیل گری در امر ازدواج است. چنین مراکزی در شهرستان به صورت بومی فعالیت دارند و نسبت به فرهنگ طرفین ازدواج شناخت دارند می‌توانند کمک کنند ازدواج‌ها با شناخت و بدون عجله در تصمیم گیری و همراه با انتخاب درست انجام شود و انشاءالله بتوانند زندگی پایداری را دنبال کنند.
وی تصریح کرد: فعالیت مراکز مشاوره زیرمجموعه ادارات و ارگانهای مختلف با هم منافاتی ندارد مهم این است که رسالت خودشان را با توجه به شاخص‌هایی که دارند، انجام دهند.
مسئول واحد مشاوره خانواده دادگستری میبد هم گفت: با توجه به اینکه بسیاری از خانواده ها در هنگام اختلافات خانوادگی مایل نیستند وارد دادگستری شوند. این مرکز با حضور مشاوران رسمی دادگستری راه اندازی شده تا مردم ورود به دادگستری نداشته باشند و برای حل مشکلات خانوادگی خود به این مرکز مراجعه کند.
حجت الاسلام علیرضا آقایی با بیان اینکه تعرفه مرکز عادلانه است. اظهار امیدواری کرد که خیرین نیز کمک  کنند تا قشر کارگر و کسانی توان پرداخت تعرفه ندارند از پرداخت تعرفه معاف شوند.
وی گفت: با توجه به نبود مرکز دلالی و میانجی گری ازدواج در میبد، این مرکز برای پیوند یاری و میانجی گری ازدواج و هم آموزش مهارتهای زندگی و هم مشاوره حقوقی و کیفری به زوجین ایجاد شده‌است.
مسئول واحد مشاوره خانواده دادگستری میبد با بیان اینکه کارگاه‌های مهارتهای زندگی قبل از ازدواج و بعد از ازدواج هم تشکیل می‌شود. هدف اصلی مرکز را تسهیل راه ازدواج عنوان کرد و اینکه افراد با کمترین مشکلات و آشنا شدن با مسائل زندگی تشکیل خانواده بدهند و زندگی آنها به خاطر ندانستن مسائل زندگی کارشان به دادگاه و دعوا نکشد.
وی علت بالا رفتن سن ازدواج را ترس از ازدواج بیان کرد و گفت: ترس از ازدواج در جوانان باید از بین برود.
شبانی مدیر واحد مشاوره خانواده و پیوند یاری مهرآوران میبد هم گفت: با توجه به اینکه پدر مرحومم که معلم بود و دغدغه کار نیک داشت. با ساخت این ساختمان سه طبقه مرکزی را در جهت مشاوره دادن به جوانان و کمک به آنها برای تشکیل خانواده راه‌اندازی کردیم.