رئیس شورای تأمین شهرستان میبد:

موکب‌ها از اول تا سیزدهم محرم مجاز به فعالیت هستند

فرماندارمیبد در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما در آستانه ایام محرم گفت: ایام محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، شهرستان میبد یکپارچه عزاداراست و مساجد، حسینیه‌ها و تکایا و امامزاده‌ها شور حسینی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، رئیس شورای تأمین شهرستان میبد بابیان اینکه به‌هرحال تهدیدات دشمن را باید در این ایام جدی گرفت افزود: برای پیشگیری از هرگونه اتفاق ناگوار، هیئت‌امنای مساجد و حسینیه‌ها باید، مسائل بهداشتی و امنیتی را موردتوجه جدی خود قرار دهند.

فرماندارمیبد افزود: باید چندین نفر از مرحله اول پخت غذا تا آخرین مرحله توزیع آن بین عزاداران نظارت داشته باشند.

حسین فلاح با اشاره به ایجاد موکب در سطح شهر گفت: طبق مصوبه‌ای که موردحمایت جدی دادستان و فرماندهی انتظامی قرارگرفته است؛ کسانی می‌توانند در سطح شهر موکب ایجاد کنند که از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز ایجاد موکب را که مورد تأیید نیروی انتظامی و پلیس راهور باشد دریافت کنند.

فلاح تصریح کرد: موکب‌ها تنها از اول محرم تا سیزده محرم، در صورت رعایت مسائل امنیتی، بهداشتی و ترافیکی مجاز به فعالیت در سطح شهر می‌باشند.

وی گفت: از همه شهروندان میبد که علاقه‌مند امام حسین (ع) و اهل‌بیت هستند انتظار داریم همان‌طور که در بحث کشتار دام در منظر عمومی به ما کمک کردند و امروز در سطح کشور افتخار ما این است که در شهرستان میبد و در ایام عزاداری و جشن و مناسبت‌ها کشتار دام درملأعام نداریم در ایام محرم با رعایت خط قرمزها به ما کمک کنند.

فرماندارمیبد با اشاره به ساعت برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم هم گفت: ساعت عزاداری در ایام محرم تا یازده و نیم تعیین‌شده است و از مردم و هیئت‌امنای مساجد و حسینیه‌ها تقاضا داریم با توجه به اینکه اول مهر بازگشایی مدارس است و برای اینکه دانش آموزان بتوانند به‌موقع و باروحیه شاد، سر کلاس‌های درس حاضر شوند؛ ساعت مراسم عزاداری را مدیریت کنند.