روستای سورک با 320 نفر جمعیت در 85 کیلومتری شهرستان میبد قرار دارد و شغل اصلی آنها کشاورزی، ‌دامداری و مرغداری است.

این سفر که نخستین سفر فرماندار میبد به سورک از مناطق الحاقی بود، دستاورد خوبی برای این روستا داشت.

فرماندار میبد در این سفر با بازدید از ظرفیت‌های این روستا و تشکیل جلسه با اعضای شورا و دهیاران، نیازهای این روستا را بررسی و از مدیران دستگاه‌های حاضر در این جلسه خواست به صورت ویژه مسائل این روستا را حل و فصل کنند.

حسین فلاح در این سفر با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت، شهیدان رجایی و باهنر، مرمت و بهسازی ابنیه‌های تاریخی، احداث استخر مناسب برای کشاورزان،‌ تامین آب شرب، حل مشکل فاضلاب، ‌گاز رسانی،‌ انتقال آب از سرچشمه‌های زاینده‌رود، ‌بازسازی و ایمن‌سازی جاده‌ها و تامین وسیله نقلیه را از خواسته‌های مردم روستای سورک برشمرد.

فرماندار افزود: یکی از دستاوردهای این سفر به اهالی روستای سورک این بود که  میراث فرهنگی به صورت مشارکتی ، نسبت به مرمت و بازسازی ابنیه‌های تاریخی اقدام و یکی از خانه‌های تاریخی را به عنوان موزه روستا مورد استفاده قرار دهد.

وی با اشاره به مشکل اهالی روستای سورک در زمینه فاضلاب روستایی گفت: در بحث فاضلاب روستایی اقدامات خوبی از سوی آبفا روستایی انجام شده است و با اعتباری که امسال اختصاص می‌یابد این مشکل چندین ساله اهالی هم حل می‌شود.

فلاح گازرسانی به روستای سورک را یکی دیگر از خواسته‌های مردم این روستا برشمرد و افزود: گازرسانی به سورک هم  به شیوه منطقی و با نظر مساعد در برنامه میان مدت قابل حل است.

فرماندار میبد با اشاره به مسائل و مشکلات مردم این روستا در ارتباط با کمبود آب کشاورزی و آب شرب، کمبود آب را از بحران‌های اصلی استان برشمرد و افزود: با اختصاص اعتبارات لازم  احداث استخر مناسب در پایین دست این روستا، جهاد کشاورزی می‌تواند آب لازم برای کشاروزی را تامین کند.

وی تاکید کرد: موضوع آب شرب این روستا ها هم همچنان از موضوعات اصلی است که امیدواریم آب و فاضلاب روستایی با تخصیص اعتبارات ویژه امسال، این مشکل را هم رفع کند.

فرماندار میبد از پیشرفت 80 درصدی طرح انتقال آب از سرچشمه‌های زاینده‌رود خبرداد و افزود: خوشبختانه انتقال آب از زاینده رود از پیشرفت 80 درصدی

برخورداراست و امیدواریم با اختصاص اعتبار متمرکز، این خواسته دیرینه مردم هم محقق شود.