به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد :  به نقل از ميبد خبر   با حضور دکتر ریاحی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، فلاح معاون فرماندار، آتشی رئیس شورای شهر، علایی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی میبد و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی، 15 واحد مسکن شرکت تعاونی شرکت فولاد میبد به بهره برداری رسید.

به نقل از ميبد خبر دکتر ریاحی در این مراسم گفت: امروز افتتاح همزمان 62 پروژه به صورت نمادین در استان داریم که همزمان با میبد در دیگر نقاط استان نیز کلید می خورد.

وی افزود: آخرین روز از هفته تعاون به نام تعاون، فرهنگ،کیان خانواده و مشارکت اقتصادی نامیده شده است. بی مناسبت نیست با نامی که در نظر گرفته شده بهره برداری از 62 پروژه مربوط به تعاون را در این راستا داشته باشیم.

وی ادامه داد: 32 طرح از این پروژه ها طرح های تولیدی است که از این تعداد16 طرح توزیعی است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطر نشان ساخت: هزینه ای که برای این پروژه ها انجام شده است بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال اعتبار توسط بخش تعاون و نزدیک به 300 میلیارد ریال تسهیلات بانکی است.

وی تعداد کسانی که به صورت مستقیم مشغول به کار شده اند را 500 نفر اعلام کرد و افزود: در این مدت 9500 نفر نیز عضو این تعاونی ها شده اند.

دکتر ریاحی در رابطه با مسکن مهر تصریح کرد: از ابتدای دولت یازدهم، 2850 طرح ساخت مسکن مهر باقی مانده بود که از این تعداد 990 پروژه امروز به بهره برداری رسیده است. با برنامه ریزی که انجام شده است ظرف 3 ماه آینده مابقی پروژه ها مسکن مهر هم آماده تحویل خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نگاه امروز به تعاون و ظرفیت های تعاونی را نگاه جدید دانست و افزود: شیوه ای که چند نفر دور هم جمع شوند، شرکت تعاونی تاسیس کنند و فعالیت اقتصادی انجام دهند مورد تاکید نیست. توجه ما در ایجاد تعاونی ها به صنایع های تک و تخصص گرایی موضوعی است.

وی اضافه نمود: توجه به خلاقیت، نوع آوری، کارآفرینی باید سرلوح تعاونی ها باشد. در این سال ها استقرار شرکت های تعاونی های دانش بنیان را در استان شاهد هستیم، که دارای ظرفیت های خوبی هستند تا بتواند در راستای تعاملات تولیدی استان و عرضه خدمات فعالیت کند.

دکتر ریاحی تعاونی ها تولیدی را موفق دانست که بازار فروش و عرضه را داشته باشند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: با استفاده از خرد جمعی، هم افزایی و استفاده از تولید اقتصادی حداکثر بهره برداری را از ظرفیت های موجود داشته باشیم تا موجبات چرخیدن چرخ های اقتصادی استان شویم.

گفتنی است شرکت تعاونی کارکنان فولاد میبد با 157 عضو در سال 84 شروع به کار کرده است. 15واحد از 30 واحد در دست ساخت این شرکت امروز به افتتاح رسید و تا اوایل آبان امسال مابقی واحدها نیز افتتاح خواهد شد.

قابل ذکر است قرار بود افتتاح این پروژه ساعت 9:30 صبح صورت گیرد که با تاخیر45 دقیقه ای روبرو شد و این عامل باعث شد فرماندار میبد پس از بازدید از واحدهای مسکونی و دقایقی انتظار ساعت10 محل افتتاح را ترک کند.