به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد : پروفسور سميعي استاد مغز و اعصاب جهان به همراه 65 نفر از پزشكان و متخصصان جراحي مغز و اعصاب جهان مورد استقبال فلاح فرماندار ، هدايي شهردار و جمعي از مسئولين و پزشكان متخصص ميبدي قرار گرفتند .

ميبد كه خود از صاحبان انديشه و مغزهاي متفكر ايران و جهان به شمار ميرود و در اين راستا 20 سال بر قلعه رفيع دانشگاهي كشور سيطره دارد  ميزبان اين فرزانگان بود .

هيات پزشكي مغز و اعصاب جهان ضمن بازديد از نارين قلعه ، رباط شاه عباسي ، آب انبار كلار ، موزه زيلو و يخچال ميبد از نزديك با فرهنگ و آداب ميبدي ها آشنا شدند .

پروفسور سميعي در خصوص شهرستان ميبد بيان داشت : در ميبد قديمي ترين ساختمان با نام نارين قلعه  را ديدم كه برايم جالب بود مشابهت هاي اين شهر كهن با شهرهاي ديگر را كه به چه نحوي در آن زمان و با چه عقايدي آن ساخته شده و در 7000 سال گذشته به اين شهر افزوده شده اطلاعاتم را افزايش داد . خوشحالم كه با اين سفر توانستم مقداري از تاريخ كهن كشور خودم را از نزديك ببينم .  

وي ادامه داد : وقتي به  استان يزد نگاه مي كنيم مي بينيم در زمانهاي دور آفتاب سوزنده اي داشته و دارد و آب زيادي هم نداشته ، باد و شن هم از سطح كوير به شهرها مي آمده حال به چه نحوي يزديها با افكار بسيار بسيار عالي كيفيت زندگي خود را بهبودي ببخشند . وقتي به معماري يزد  توجه مي كنيم مي بينيم آنها اولين دستگاه تصويه هوا را اختراع كردند كه به شكل بادگير هست و اولين قناتي كه بتواند آب را به مردم برساند و به نحوي كه در خانه ها جاري شود خنك و بهداشتي نيز بماند در اين سرزمين  دست يافته بودند كه در هيچ كجاي دنيا نبوده از اين لحاظ خوشحالم كه مردم يزد افرادي هستند كه هميشه در حال جستجو و كنكاش هستند و خوشبختانه در خيلي از كارها موفق هستند و براي من جالب بود كه در كنكور سراسري ميبدي ها 20 سال است كه بيشترين قبولي را داشته اند .

با وجود مغزهايي كه در يزد وجود داره آينده خوبي را مي توانيم براي يزد متصور باشيم و اين مستلزم اين است كه افكار خود را در زمينه علم و تحقيقات جديد سرمايه گذاري بكنند و بنده قرار گذاشتم كه يك همكاري خوبي را در اين زمينه داشته باشم و براي مردم استان يزد آينده خوبي را آرزو مي كنم .

وي به دانشجويان توصيه نمود از سال دوم و سوم دانشگاته سوژه تحقيقاتي را به دست بگيرند و كنار يادگيري درسهاي پزشكي به كار تحقيقات و راه وارد شدن به كارهاي علمي را ياد بگيرند . وي از مسئولين دانشگاه و خيرين خواست امكانات تحقيق را فراهم نمايند تا اين امر محقق شود .

در اين بازديد فرماندار ميبد نيز ضمن خوش آمد گويي به ميهمانان از پروفسور سميعي دعوت نمود تا ارتباط خود را با متفكرين شهرستان ميبد برقرار نمايند كه ايشان قول مساعد دادند سفر كاري به شهرستان ميبد داشته باشند .

در اين مراسم قطعه زيلويي از طرف فرماندار به رسم يادبود به پروفسور سميعي اهداء گرديد و همچنين شهردار ميبد نويد نامگذاري يكي از ميادين شهرستان به نام ايشان را دادند .