خطیب جمعه میبد:

صنایع دفاعی ناموس ماست، بر سر آن باکسی مذاکره نمی‌کنیم

دشمنان قاطعانه بدانند صنایع دفاعی ناموس ملت ماست و ما با هیچ‌کس بر سر ناموس مذاکره نمی‌کنیم و با تمام قدرت از این ناموس دفاعی خود دفاع خواهیم کرد.

* صنایع دفاعی ناموس ماست، بر سر آن باکسی مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، روز صنایع دفاعی را گرامی داشتند و با تأکید برخلاف نظر بدخواهان عالم و جریان‌های خون‌خوار استکباری که می‌خواهند ما را خلع سلاح کنند و آمادگی دفاعی را از ما بگیرند تصریح کردند: دشمنان قاطعانه بدانند صنایع دفاعی ناموس ملت ماست و ما با هیچ‌کس بر سر ناموس مذاکره نمی‌کنیم و با تمام قدرت از این ناموس دفاعی خود دفاع خواهیم کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: آن‌ها فکر نکنند؛ درجایی که بر اساس مصلحت وارد توافق شدیم، در دفاع از امنیت کوتاه می‌آییم: ملت ما از این ناموس خود و آمادگی رزمی و دفاعی خود کوتاه نخواهند آمد.

ایشان سالروز کودتای 28 مرداد را یادآور شدند و بابیان اینکه خود آمریکایی‌ها به نقش خود در کودتای 28 مرداد اعتراف کردند که دولت مردمی را ساقط و رژیم ستمکار را بر مردم ما تحمیل کردند اظهار داشتند: در کودتای 28 مرداد درس‌های بزرگی است و جریان دولت در آن موقع از ارزش‌های اسلامی غافل و از اتکا بر عنصر مردمی دینی و ارزشی دور شد و یک نقطه عطف تاریخ را ورق زد.

* جریان تند در امریکا به دنبال تحلیل قدرت ایران است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزودند: آمریکایی‌ها این جریان تند خون‌خوار که امروز ترامپ آن را سردمداری می‌کند دنبال این است که قدرت ایران را تحلیل ببرند و قاطع می‌گویند که می‌خواهیم قدرت و ارزش ملت ایران را نابود کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: آدم‌های پررویی که با دولت‌های بدون هرگونه مشروعیت دائم ارتباط دارند و تروریسم را در منطقه تقویت می‌کنند؛ نسبت به یک نظام متکی به آراء مردم و این‌همه عظمت، یاوه‌سرایی می‌کنند؛ اما این یاوه‌سرایی‌ها راه به‌جایی نمی‌برد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: شما آمریکایی‌های سرکار امروز فکر نکنید که 28 مرداد آن زمان است بدانید؛ امروز انقلاب اسلامی در جهان طنین‌افکن و جبهه مقاومت در جهان منسجم و ملت ما انقلابی، بیدار و هوشیار و ایران دارای رهبری آگاه و رشید است و هرگز قادر به تکرار کودتای 28 مرداد در ایران نیستید.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه راهی که طی می‌کنید چند بار آزموده‌اید و شکست خوردید گفتند: به فضل خدا به همت و آگاهی و بصیرت این ملت بازهم طعم شکست را خواهید چشید.

آیت‌الله اعرافی با قدردانی از طرحی که در مجلس در مقابله با امریکا و پاسخی به نقض عهدهای امریکا صورت گرفته تصریح کردند: باید دولت و مجلس بیش از این اقدامات اساسی‌تری در این زمینه انجام دهد.

خطیب جمعه میبد با تبریک پذیرش دانش آموزان در کنکور سراسری و کسب رتبه‌های باارزش و قدردانی از تلاش‌های متصدیان، تعلیم و تربیت و خانواده‌ها اظهار داشتند: امیدواریم این نسل جوان ما مانند گذشته در مسیر درست تعالی علمی و اخلاقی پیش برود.

ایشان خاطرنشان کردند: در تابستان شاهد فعالیت خوب مردمی در شکل‌های مختلف در حوزه مسائل فرهنگی بودیم و درزمینهٔ اوقات فراغت، نهادهای فرهنگی برنامه‌های خوبی داشتند و نسل جوان و جامعه بیدار ما در مسائل فرهنگی قدم‌های بزرگی برداشتند اما کافی نیست و به کارهای عمیق‌تر قرآنی و فرهنگی نیاز داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تجلیل از تلاش‌های نیروی انتظامی، ستاد امربه‌معروف و دادستان در مواجه با منکرات گفتند: انتظار داریم با همبستگی این اقدامات ادامه یابد.

ایشان خاطرنشان کردند: شهرستان میبد با یک‌صد هزار نفر جمعیت بیش از این به امنیت نیاز دارد و باید کمبود نیروی انسانی در نیروی انتظامی و امکانات جبران شود و نیاز به تأکید مؤکد در خطبه‌های آینده نباشد.

مناسبت‌ها:

امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، شهادت امام جواد علیه‌السلام را تسلیت گفتند و افزودند: امام جواد (ع) در یک مقطع حساس خدماتی ارزشمند را ارائه کردند.

حضرت آیت‌الله اعرافی با گرامی داشت نام و یاد شهیدان اسلام، دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مدافعین حرم، شهید حججی و شهدای شهرستان میبد، به‌ویژه شهید اندرزگو که از شهدای عصر تنهایی اسلام بودند اظهار داشتند: این شهدا و شهید مدافع حرم شهید حججی نمونه مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان بودند.

خطیب جمعه میبد با اشاره به در پیش بودن ماه ذی‌الحجه به آثار و برکات دهه اول این ماه پرداختند و اظهار داشتند: ماه ذی‌الحجه مشتمل بر ایام روز عرفه، عید قربان و فرصت‌های ناب خودسازی و اصلاح نفس است و علاقه‌مندان و انسان‌های آماده خودسازی باید خود را برای بهره‌گیری از این ماه آماده کنند.

ایشان افزودند: حجاج عزیز ما در این ایام در کنار خانه خدا و حرم پیامبر خدا صلوات‌الله‌علیه باید از این فرصت‌ها و نعمت بزرگ حج نهایت بهره را ببرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ازدواج علی (ع) و فاطمه (س) را گرامی داشتند و گفتند: ضرورت دارد همواره تأکید کنیم به جوانان و خانواده‌ها در اهتمام به ازدواج درست، صحیح و به هنگام برای نسل جوان خودشان توجه کنند.

 مدیر حوزه‌های علمیه میبد بابیان اینکه بیش از سه میلیون جوان، سن ازدواج آن‌ها دیر شده و ده میلیون در سن ازدواج هستند تصریح کردند: این مسئله شایسته جامعه اسلامی نیست و برنامه ریزان و خانواده‌ها فکری برای معالجه مشکل اجتماعی بیندیشند تا جوانان عزیز بتوانند در سنین مناسب ازدواج کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با گرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت و تبریک تشکیل دور جدید مجمع تشخیص مصلحت و دولت دوازدهم گفتند: امیدواریم با شکل گیر مجمع جدید و دولت جدید در مجلس شاهد فصل خوب در خدمت‌رسانی به مردم باشیم.

حضرت آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: انتظار اکید از دولتمردان جدید در دولت دوازدهم این است؛ چاره اساسی برای رکود، بیکاری و مشکلات اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن بارها تأکید کرده‌اند بیندیشند.

ایشان خاطرنشان کردند: انتظار مؤکد می‌رود در مسائل فرهنگی معنوی و اخلاقی شاخص‌های مهم اسلامی مدنظر باشد و دولت از آسیب‌هایی که درگذشته شاهد آن بودیم فاصله بگیرد و همت بلندی در پرتو مبانی اسلام و رهنمودهای رهبری در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی و پایه‌ریزی برنامه‌های اساسی در ارتقاء مسائل فرهنگی باروحیه ارزشی و انقلابی باشیم.

امام‌جمعه میبد بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک را گرامی داشتند و با تبریک این روزبه پزشکان و خادمان عرصه سلامت گفتند: از پزشکان و مراکز پزشکی طبعاً انتظار می‌رود؛ بااخلاق متعالی‌تر اسلامی در خدمت جامعه و نیازمندان باشند.

ایشان با تأکید بر اینکه از دولت جدید انتظار می‌رود طرح سلامت را ادامه و هم بعضی از آسیب‌هایی که کارشناسان برمی‌شمارند معالجه کنند، اظهار داشتند: ارائه خدمت درمانی و بهداشتی به جامعه از وظایف خاص نظام و دولت است که باید به آن توجه کرد و اگر کسی محروم باشد نتواند خود را معالجه کند زیبنده جامعه اسلامی نیست.

خطیب جمعه میبد روز جهانی مسجد که به مناسبت آتش‌سوزی مسجدالاقصی به‌عنوان مسئله مشترک جهان اسلام نام‌گذاری شده است را روز مقاومت ملت‌های مسلمان در برابر رژیم صهیونیستی خواندند و گفتند: راه‌حل مسائل فرهنگی همه به مسجدهای پررونق برمی‌گردد و باید این سنگرها استوار باشد تا روحیه ارزشی، مذهبی و انقلابی صیانت شود.

 ایشان بابیان اینکه مسجد الگو شاخص‌های زیادی دارد؛ برپایی سه وعده نماز، حضور نوجوانان، نظافت، جاذبه فکری و معرفتی، پایگاه ارزش‌های الهی و گفتمان انقلاب اسلامی، وجود زمینه برای مطالعه و تأمین نیازهایی که نمازگزاران دارند را از شاخص‌های مسجد الگو برشمردند و افزودند: مسجد باید روحانی تمام‌وقت برای پاسخگویی به مسائل داشته باشد؛ دارای پارکینگ و فضای سرویس مناسب باشد.