فرماندارمیبد:

روستاها باید مرکز تحقق اقتصاد مقاومتی باشند

فرماندارمیبد به همراه بخشدار بفروئیه، مدیران اداره برق، بنیاد مسکن، راهداری و حمل‌ونقل، محیط‌زیست، آب و فاضلاب و جهاد کشاورزی دریک سفر کاری به روستای هودر از تابع بخش بفروئیه، مشکلات این روستا را در بخش‌های مختلف بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این بازدید با اشاره به ظرفیت روستاها گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل‌ها و برداشته شدن موانع و مشکلات روستاها از سوی مسئولین، روستاها می‌توانند مرکز تحقق اقتصاد مقاومتی باشند.

حسین فلاح افزود: باید به‌تناسب ظرفیت‌های هر روستا، آن را در مسیر رشد و آبادانی و اشتغال و اقتصاد پایدار قرار دهیم.

فلاح با اشاره به خشک‌سالی‌های متوالی و خسارت به دام روستاییان بر تأمین 5 منبع ذخیره آب از سوی بخشداری، احداث سرویس بهداشتی، پی گیری وصل تلفن روستایی از سوی فرمانداری، تأمین منبع آب با ظرفیت 5 هزار لیتری از سوی آب و فاضلاب به روستای هودر را خواستار شد.

محمد اسماعیلی بخشدار بفروئیه هم در این بازدید گفت: اولویت بخشداری حل مشکل روستاها و تعامل با دهیاران و شوراها در رشد و آبادانی است.

محمد اسماعیلی افزود: روستاها در نظام انقلاب اسلامی محور توسعه هستند و ما تلاشمان این است که روستاها را در بخش میراث و گردشگری و رونق اقتصادی به‌پیش ببریم.

تأمین هزینه 15 میلیون تومانی موتوربرق روستای هودر از سوی بخشداری و فرمانداری، تهیه و تأمین لوله و شیرآلات و تسطیح جاده روستای درین از سوی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای‌ از دیگر مصوبات این بازدید بود.