به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد ، امام جمعه ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خود با اشاره به ادامه مذاكرات ايران با گروه ۱+۵ با بيان اينكه ما بر اساس توجه به افكار عمومي دنيا براي اينكه نشان دهيم اهل سلاح هسته اي نيستيم وارد مذاكرات شده ايم ، افزودند : بلكه معتقديم امريكا ، فرانسه و اسرائیل و همه كشورهاي داراي سلاح هسته اي هم بايد سلاح هاي اتمي خود را كنار بگذارند .

به نقل از میبد آدینه ، حضرت آيت الله عليرضا اعرافي تصريح كردند : چرا كه اين منطق اسلام و بشريت است تا جهان تن به ارزشهاي انساني و منافع بشري بدهند .

خطيب جمعه ميبد با تاكيد بر اين كه در داخل كشور نبايد همه زندگي ، اقتصاد و فرهنگ را به مذاكره گره بزنيم خاطرنشان كردند : اين جهان خواران كسي نيستند كه  به شما رحم كنند بلكه اگر يك قدم جلو بيايند قدم بعدي را هم برخواهند داشت .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه در برابر زياده خواهي آنها نبايد كوتاه بياييم افزودند : ما بر اساس منطق گفتگو مي كنيم و در گفتگو همه شرايط منطق استوار وجود دارد .

امام جمعه ميبد با هشدار طرف مقابل مذاكره با ايران گفتند : اگر شما ميخواهيد با پرچم مذاكرات به همه دستگاههاي انتظامي و اطلاعاتي ما راه پيدا كنيد اين خيال غلطي است .

آيت الله اعرافي ، حفظ تحريم و كوتاه آمدن ايران در برابر زياده خواهي هاي امريكا و غرب را افكاري غلظ خواندند و افزودند : اگر فكر مي كنيد با حفظ تحريم و بهانه هاي واهي از آرمانهاي خود دست بر مي داريم اشتباه مي كنيد.

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه ما از روند مذاكرات درست و منطقي حمايت مي كنيم تصريح كردند : امروز هم بدانيد ملت و رهبر آگاه ما مدافع منافع اين ملت است و در برابر مذاكره همراه با تهديد با زياده خواهي مقاومت مي كنيم و هرگز از مصالح بزرگ اسلام و انقلاب كوتاه نخواهيم آمد.

رئيس جامعه المصطفي العالميه با هشدار به امريكا و غرب اظهار داشتند : در محاسبات خود اشتباه نكنيد چرا كه اين ملت منسجم ، منافع خود را تشخيص مي دهد و دست از پيشرفت هاي خود بر نمي دارد .

ايشان تاكيد كردند : كساني كه وارد ميدان مذكرات شده اند بايد خط قرمزها را رعايت كنند .

حضرت آيت الله اعرافي در ادامه ، حمله رژيم پليد آل سعود به يمن را شكست خورده دانستند و گفتند : ما از همين الان مي توانيم اعلام كنيم  كه آل سعود راه را اشتباه پيموده است و در مسير شكست قرار گرفته است .

خطيب جمعه ميبد ، مقاومت مردم يمن در برابر متجاوزان را شگفت انگيز خواندند و افزودند : مقاومت مردم يمن در برابر متجازواني كه ريشه در امريكا و اسرائيل دارند بسيار شگفت انگيز بود و اسرائیلي ها دل خوش نكنند چرا كه اين مقاومت خط منسجمي در سوريه ، لبنان ، عراق و يمن و جاي جاي جهان اسلام است كه تداوم پيدا خواهد كرد و نقشه هاي شما را نقش بر آب خواهد كرد .

امام جمعه ميبد با اشاره به برخوردهاي دوگانه غرب در اين زمينه را بسيار عجيب عنوان كردند و افزودند : اگر غير از مزدوران خود آنها بود تمام مجامع بين المللي را بسيج مي كردند اما امروز در برابر اين همه ظلم آل سعود در يمن كه بر اساس خواسته خودشان است سكوت كرده اند و راهي براي به نتيجه رسيدن وجود ندارد .

آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود با گرامي داشت قيام خونين ۱۵ خرداد گفتند : در طول تاريخ نهضت ها ، انقلاب ها و جنبش هاي زيادي داشتيم اما ۱۵خرداد غير از مشروطه و نهضت نفت است كه در منطق امام مبدا نهضت اسلامي بود.

امام جمعه ميبد با اشاره به اينكه ۱۵خرداد قبل از آنكه ريشه در نهضت نفت و مشروطه و ساير انقلاب ها و جنبش ها داشته باشد ، ريشه در قدر و عاشورا داشت ؛ افزودند : ۱۵خرداد فيضيه قم از عاشورا نشات گرفته بود و سرآغاز يك خيزش جديد در امت اسلام و ملت ايران بود از اين جهت است كه ۱۵خرداد را بايد جدا از چيزهاي ديگر تفسير كرد.

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه قيام ۱۵خرداد اسلام را به صحنه آورد و  انتظار امام عصر را در جامعه زنده كرد تصريح كردند: اين قيام بزرگ و الهام بخش در مرجعيت و حوزه و ولايت فقيه ريشه داشت و از اصول اساسي انقلاب است كه نسل امروز ما بايد با آن آشنا شوند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه ۱۴خرداد سالگرد ارتحال امام را هم گرامي داشتند و با بيان اينكه شخصيتي مانند امام به اين سادگي در طول تاريخ نمي توان پيدا كرد افزودند : امام راحل انسان بزرگ ، خودساخته ، معنوي ، شجاع و آگاه و ريسك كننده در مهلكه هاي بزرگ بود.

رئيس جامعه المصطفي العالميه با تحليل جايگاه ممتاز امام رحمله الله عليه اظهار داشتند : امام رحمه الله عليه متاسفانه در مقام تفسير مواجه با تفسير هاي افراطي و تفريطي و غلط شده است .

ايشان با بيان اينكه گاهي كساني يك زاويه فكر امام را ديده اند و از زواياي ديگر غفلت ورزيده اند بنابراين براي شناخت امام بايد به چند اصل توجه داشت افزودند : امام رضوان الله تعالي عليه انسان كامل  و داراي منظومه فكري منسجمي است كه انقلاب بزرگ را ايجاد و تحول عظيم را در عالم پديد آورد.

امام جمعه ميبد تصرح كردند : براي شناخت امام بايد همه افكار و انديشه هاي او را شناخت ؛ چرا كه گاهي افراد امام را طوري تفسير مي كنند كه فكر مي كنند يك روشنكفري بوده كه در او هيچ شجاعت و انقلابيگري وجود ندارد و اين تهديد بزرگ درباره امام است.

حضرت آيت الله اعرافي خاطرنشان كردند : گاهي از امام بعنوان يك انسان متحجري نشان مي دهند كه گويا هيچ آفاق بزرگ جديد را نمي بيند در حالي كه امام يك مرجع ، مجاهد ، انقلابي و انسان آگاه و زمان شناس بود از جمله عنصر انقلابي امام كه اگر جوهره انقلابي امام را به عالم بزنيد عالم را انقلابي مي كند بنابراين امام را بايد كامل شناخت.

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه امام محكماتي دارد كه نمي شود از آن عبور كرد گفتند : در قضاياي برخورد ما با غرب و مستكبران عالم اگر وصيت امام را پيش روي خود قرار دهيد مي بينيد كه امام فرموده است : كمربندها را محكم ببنديد ؛ هسته هاي بسيج را در همه عالم برپا كنيد و در برابر مستكبران عالم بايستيد اين سخنان امام است و  نبايد جوري تفسير كرد كه مايه هاي اصلي فكري او از بين برود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاكيد بر اينكه امام را بايد از كانال رهبري شناخت افزودند : در هر عصري ولي فقيه و رهبري ملاك افكار امام و انديشه هاي امام است و اگر در شناخت امام جايي چند راي و نظر بود چيزي كه براي ما حجت است و در پيشگاه خدا بايد بر آن تكيه كنيم نظر رهبري و فقيه داراي مقام ضعامت رهبري است.

امام جمعه ميبد در بخش ديگر از سخنان خود با تبريك اعياد شعبانيه و ميلاد حضرت وليعصر (عج) و علي اكبر و روز جوان يادآور شدند : در خانه ، مدرسه ، دانشگاه ، اداره و در همه محيط هاي جامعه بايد شأن نوجوانان و جوانان را بزرگ بداريم چرا كه انرژي نسل جوان انرژي مبارك براي جامعه است.

آيت الله اعرافي با بيان اينكه در برابر نسل نوجوان و جوان در خانه و مدرسه و جامعه وظايف سنگيني داريم افزودند  : اولين وظيفه ما اين است كه جواني را بشناسيم ؛ دنياي نوجوان و جوان را درك كنيم و با او با منطق درست و زبان نرم و مهربان رابطه برقرار كنيم و اين راه را بايد معلم ، مربي و استاد و خانواده بشناسند و فنون توجه به جوان را دريافت كنند .

خطيب جمعه ميبد ، راهنمايی و هدايت نسل نوجوان و جوان را دومين وظيفه عنوان كردند و گفتند : نسلي كه امروز در معرض هزار آفت و سلاح سنگين فرهنگي قرار دارد بايد راهنمايي شود اما اين راهنمايي نياز به شناخت و دقت بيشتري دارد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد كردند : راه سوم اين است كه از نسل جوان تحصيل كرده و آگاه در نظام ، جامعه و اداره بايد استفاده شود و استفاده از جوانان به عنوان مشاور حركتي مبارك بود كه انتظار مي رود تشريفاتي نباشد .

رئيس جامعه المصطفي العالميه استفاده از جوان در كنار تجربه را موجب پيشرفت جامعه دانستند و با اشاره به نقش جوانان در تاريخ انقلاب اظهار داشتند : اگر تاريخ انقلاب را ورق بزنيد مي توانيد ببينيد كه انقلاب را جوانان رشيد ما به وجود آوردند ؛ در دفاع مقدس جوانان زير بيست سال بار اصلي جنگ را بر دوش مي كشيدند که اين كار بزرگ امام بود . جواني كه در معرض توطئه هاي دشمن بود يك لشگر بزرگ الهي از آنها ساخت و  اين همه شهيد ، جانباز و ايثارگر و بسيجي و رزمنده ما از اين جوانان بودند.

ايشان خاطرنشان كردند : همين جوانان ما در دانشگاه ها در فناوري هاي پيشرفته چنان قدم برداشتند كه دنيا را خيره كردند و امروز در برابر پيشرفت هاي فناوري ايران از جمله انرژي هسته اي دنيا شگفت زده است كه اين انرژي فكري و استعداد جوشان از كجا آمد و اين نشان مي دهد ؛ علي اكبر (ع) الگوي اين جوان است .

امام جمعه ميبد ، شناخت جوان و احترام به جوان ، راهنمايي و استفاده از فكر و انرژي جوان را مايه تحول جامعه خواندند و افزودند : امروز ۳۰درصد جامعه ما جوان است و نگراني ما در آينده به علت كاهش اين قشر بزرگ است .

آيت الله اعرافي با بيان اينكه بايد قدر اين قشر بزرگ جوان را بدانيم  تصريح كردند : شما جوانان اركان پيشرفت كشور در همه قلمروها و ساعت ها هستيد و اخلاق ، فرهنگ ، اقتصاد و سياست و آينده جامعه و انقلاب ما به شما جوانان گره خورده است بنابر اين دبيرستان و دانشگاه ما بايد جايگاه پرورش جوانان بزرگ و انسانهاي رشيد براي آينده كشور باشد.

امام جمعه ميبد در ادامه با اشاره به آثار و بركات ماه شعبان بويژه صلوات شعبانيه و بهره گيري از اين ايام معنوي گفتند : شعبان ماهي است كه در صلوات شعبانيه از آن توصيفاتي به عمل آمده است كه خيره كننده است و اگر نمازگزاران فرازهاي مناجات و صلوات شعبانيه را مرور كنند بايد سر از پا نشناسند تا در درياي عرفان شعبان غوطه ور شوند.

آيت الله اعرافي ماه شعبان را ماه پيچيده به رحمت و رضوان الهي خواندند و افزودند : شعبان ماهي است  كه لايه به لايه آن رحمت و رضوان الهي است آيا مي شود كسي از اين ماه بزرگ و مائده آسماني و لايه هاي درهم پيچيده عرفاني و رضوان الهي بگذرد ماهي كه پيامبر خدا تمام عمر خود را بر بزرگداشت جلوه هاي نوراني اين ماه اصرار داشت .

خطيب جمعه ميبد افزودند : اين ماه به سمت ما آمده است و پلكاني است براي رفتن به سمت ضيافت الله رمضان اين بهره ها در ماه وجود دارد و تقواي الهي بايد در اين ماه به دست بيايد و  دل هاي ما و شما بايد در محظر اين ماه عزيز و شريف صيقلي يابد و پرده هاي گناه از جلوي قلب ما زدوده شود.

ايشان خطاب به جوانان دختران و پسران گفتند : ارزش شما به اين است كه در مكتب شعبانيه و رمضان درس بياموزيد در اين مدرسه بزرگ عرفان دل ها را پاك كنيد چرا كه ارزش اين مدرسه و مكتب اين است كه در جواني درك شود.

امام جمعه ميبد در بخش ديگر از بيانات خود از همه برگزار كنندگان مراسم هاي جشن امام عصر قدرداني و بر رعايت اصول دقيق اسلامي در اين جشن ها تاكيد كردند و گفتند : انتظار هميشگي از دستگاههاي اداري شورا و شهرداري اين است كه به نكات حاشيه شهر و مناطق نسبتا محروم  توجه كنند