به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه ميبد در خطبه نماز جمعه اين شهرستان با محكوم كردن جنايت ظالمانه آل سعود در يمن اظهار داشتند : آل سعود با ريسك جاهلانه وارد جنگ نابرابر عليه ملت بي دفاع يمن شده است .

به نقل از میبد آدینه ، حضرت آيت الله عليرضا اعرافي تصريح كردند : جنگي كه آل سعود برپا كرده است يك جنگ نامشروع است كه هيچ منطق بين المللي را به همراه ندارد

خطيب جمعه ميبد افزودند : وجدان بشريت بايد درك كند كه اين جنگ نابرابر كه يك دولت وابسته به غرب و مجهز به تسليحات فراوان و داراي لجستيك گسترده با بودجه هاي هنگفت بر عليه كشور فقير و نيازمند كار احمقانه است.

ايشان همراهي برخي كشورها با آل سعود در جنگ يمن را نابخردانه و نامشروع خواندند و افزودند : كشتار ده ها هزار زن و كودك و انحدام زيرساخت هاي يك كشور مظلوم و اجازه ندادن به كمك رساني هاي بشر دوستانه از سوي كشورها و نهادهاي بشر دوستانه نهايت ظلم و جنايت آل سعود را نشان مي دهد.

امام جمعه ميبد با تاكيد بر اينكه جنگ آل سعود در برابر انقلاب يك ملت محكوم به شكست است افزودند : مردم مظلوم يمن سالها از مزدوران امريكا و آل سعود رنج كشيده اند و امروز كه در برابر اين ظلم ها بيدار شده اند آل سعود با هواپيما و سلاح هاي نامتعارف آنها را به خاك و خون مي كشد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، جنگ آل سعود با يمن را جنگ غافلگيرانه عنوان كردند و خاطرنشان كردند : اعلام آتش بست و ادامه حملات هوايي و بمباران شهرهاي يمن با حمايت امريكا و اسرائیل انجام مي شود .

رئيس جامعه المصطفي العالميه با اشاره به حمايت هاي آْل سعود از صدام در دوره ۸ سال دفاع مقدس ،حمله به بحرين و امروز هم تجاوز به يمن اظهار داشتند : آل سعود امروز براي تامين منافع اسرائيل و امريكا در منطقه بر ضد جبهه اسلامي وارد جنگ شده است و اين رژيم پشتوانه منطق تكفيري وهابي در دنيا به شمار مي رود .

امام جمعه ميبد با اشاره به سرانجام صدام بعنوان مزدور در منطقه هشدار داد ؛ آل سعود بداند در اين جريانها  وارد ريسك احمقانه ای شده است كه به سرانجامي نخواهد رسيد و بدون ترديد تنها بازنده يمن خواهد بود.

ايشان با بيان اينكه ملت ما داراي منطق است كه تا به حال با روي خوش در منطقه برخورد كرده است تصريح كردند : اما ملت بزرگ ايران انقلابي و شجاع است و در برابر زورگويي هاي شما خاموش نخواهند شد و روزي دماغ همه شما را بر خاك خواهند ماليد .

خطيب جمعه ميبد افزودند : ملت ما با همه ملت هاي منطقه و كشورهاي مسلمان و مذاهب اسلامي دوست و برادر است و اين دوستي و برادري را نشان داده است اما در برابر قدرت نامشروع آل سعود و حكام جور منطقه فريادش بلند است و صداي رساي مرگ بر آل سعود را از همه كشورها خواهيد شنيد .

حضرت آيت الله اعرافي در ادامه با اشاره به مذاكرات هسته اي كشورمان با گروه ۱+۵ اظهار داشتند : موضع ملت ما در مذاكرات هسته اي جمع بندي است كه رهبري گرانقدر ما با رعايت همه مصالح كشور داشته اند و تاكيد رهبري تاكيد همه ملت است ،

امام جمعه ميبد با بيان اينكه مذاكره كنندگان ما بايد در مذاكره بر منطق ، هوشمندي و قدرت لايزال ملت تكيه كنند تصريح كردند : قدرت عظيم اين ملت همراه مذاكره كنندهاست و آنها بايد در برابر زورگويي ها بايستند و خطوط قرمز را شجاعانه رعايت كنند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاكيد بر اينكه امريكاييها در موضع ضعف و ملت ايران در جايگاه قدرت است افزودند : مذاكره كنندگان نبايد كمترين ترسي به خود راه دهند بلكه در توافق ها دقت بيشتري به خرج دهند و همه جوانب و ابعاد را با دقت زير نظر داشته باشند چرا كه در يك نقطه حساس تاريخ قرار داريم و نبايد توافق نامه اي حتي در موافقت اوليه راه را براي دخالت دشمنان در امور كشور باز كند .

امام جمعه ميبد بيانات كنگره امريكا در خصوص توافقات احتمالي با ايران را حرف هاي پوچ و بي ارزش خواندند و افزودند : حرف هاي مفتي كه امروز در كنگره و در داخل امريكا مي زنند اختلافات داخلي آنهاست كه به ما ربطي ندارد.

ايشان تصريح كردند : ملت ما شجاع و رشيد است و بر خدا تكيه دارد و مذاكره كنندگان بايد در برابر زورگويي ها با تمام توان بايستند و خداوند نابودي را نصيب دشمنان اسلام خواهد كرد و فرياد بلند كشور ما همچنان مرگ بر امريكاست .

امام جمعه ميبد در ادامه ، شهادت امام كاظم را تسليت و با اشاره به جريان بسيار خوب و جنبش معنوي روحي و عبادي اعتكاف كه در پرتو انقلاب اسلامي جان تازه اي در كشور عزيزمان گرفته است اظهار داشتند : هر سال شاهد اين سنت پاينده و مبارك در كشور هستيم .

آيت الله اعرافي ، اعتكاف را نشستن در يك دوره كوتاه در محضر خدا خواندند و افزودند : اعتكاف براي عبوديت و خود سازي و آماده شدن براي انجام مسئوليت هاست و حضور قريب يك ميليون معتكف در ايام البيض ماه رجب برگ درخشان عبادي و معنوي در كشور ماست كه بايد بر اين نعمت خدا شاكر بود .

خطيب جمعه ميبد اين حضور معنوي را مدال افتخاري براي ايران اسلامي دانستند و خاطرنشان كردند : در استان و كشور ما موج اعتكاف موج مباركي بوده است و در شهر ما هم قريب ۲ هزار نفر با حضور دانش آموزان و دانشجويان يك مشعل نوراني را روشن كردند كه بايد از همه اينها تشكر كرد .

ايشان در بخش ديگر از بيانات خود با قدرداني از برگزاركنندگان رزمايش از سوي بسيجيان و گردانها و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ، آمادگي رزمي دفاعي را در كشور ضروري خواندند و افزودند : حتي يك روز هم ملت ما نبايد از آمادگي رزمي غافل باشند چرا كه  اين آمادگي ، دشمن را در همه قلمرو ها تا در برابر اين ملت خيال خامي در ذهن نپرورداند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزودند : آمادگي رزمي و دفاعي در قالب اين رزمايش ها و فعاليت خوب و سنجيده پايگاههاي بسيج يك ضرورت و اصل راهبردي است كه همواره بايد مورد توجه باشد .

آيت الله اعرافي در ادامه با گرامي داشت روز جهاني هلال احمر از فعاليت هاي و عملكرد صليب سرخ و هلال احمر بين المللي قدرداني كردند.

رئيس جامعه المصطفي العالميه خاطرنشان كردند : اين نهادها هرچند گام هاي موثري در حوزه بشر دوستانه انجام مي دهند اما در خيلي از جاهها دست و پاشان را مي بندند و همين الان كه ملت عزيز يمن در محاصره اند و متجاوزين هزاران مشكل بر سر و روي آنها ريختند كشتي هاي مختلف براي كمك رساني در دريا صف كشيده اند اما امريكاييها ، اسرائيلي ها و آل سعود مانع از اين هستند كه اين كمك هاي اوليه براي زن و بچه هاي مظلوم يمن برسد.

ايشان با بيان اينكه وظيفه هلال احمر و صليب سرخ جهاني بيش از اين است تصريح كردند : در سطح بين المللي نياز به تصميمات قاطعي است و بايد اين نهادهاي بين المللي توان ايستادگي مقابل اين زورگويي ها را داشته باشند و اين نياز به بيداري ملت ها و تلاش اين نهادها دارد.

امام جمعه ميبد با اشاره به تبعات بيماري هاي خاص در خانواده ها هم گفت : خانواده هاي زيادي به دليل يك بيماري خاص مانند سرطان و بيماري هاي لاعلاج در شرايط فروپاشي و سقوط قرار مي گيرند .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه در قوانين و مقررات و بودجه هاي دولتي اقداماتي در اين زمينه انجام شده و در طرح جديد بهداشت و سلامت تدابير خوبي انديشيده شده است خاطرنشان كردند : اما كافي نيست  و نبايد اجازه داد به خاطر يك بيماري و يا مشكل ناخواسته اي كانون يك خانواده از هم بپاشد.

آيت الله اعرافي در بخشي ديگر از بيانات خود با گرامي داشت سالگرد لغو امتياز تنباكو و نهضت بزرگ اسلامي ضد قرار داد منحوس قاجار اظهار داشتند : در نهضت تنباكو براي اولين بار نهاد روحانيت و مرجعيت با يك فتوا يك قرارداد استعماري و منحوسي كه انگليس بر قاجار و ايران تحميل كرده بود از بين برد .

امام جمعه ميبد ، نهضت تنباكو را نقطه آغاز نهضت اسلامي خواندند و افزودند : بيداري اسلامي يك نقطه عطف مهم داشت كه فتواي دو خطي مرجع بزرگ ما مرحوم ميرزاي شيرازي بزرگ داد و انقلابي را در ايران و خاورميانه ايجاد و انگليس را به عقب راند ،