برگزاری مانور زلزله در کلیه مدارس شهرستان میبد
امسال به دلیل مصادف شدن هشتم آذرماه با روز جمعه و تعطیلی مداری،یک روز پس از روز جهانی مقابله با زلزله یعنی نهم آذرماه و همزمان با سراسر کشور، دهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان میبد برگزار گردید.
مانور سراسری زلزله و ایمنی به منظور آمادگی، آرامش، پناه گیری، خودامدادی و دگرامدادی در سطح مدارس و با همکاری ستاد حوادث غیرمترقبه استان و آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برگزار می گردد.
لازم به ذکر است که در طول سال تحصیلی در طرحی به نام طرح طاها، مربیان آموزش دیده توسط هلال احمر شهرستانة در ساعتهای خاص به آموزش دانش آموزان جهت اقدامات لازم در برابر زلزله می پردازند.
امسال نیز مانور زلزله و ایمنی همچون سالهای قبل در کلیه مدارس شهرستان راس ساعت 30/9 صبح با به صدا درآمدن زنگ زلزله به اجرا در آمد و رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس فرهنگ و ارشاد، کارشناسانی از فرمانداری میبد و همچنین سازمان آموزش و پرورش استان با حضور در مجتمع آموزشی شهید رحیمی فر بفروییه، در این مانور شرکت و بازدید نمودند.
آقای موسوی در پایان با تشکر از کلیه مسوولین ذیربط، اجرای این مانور را بسیار واقعی و خوب توصیف نمودند.

افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنشهای سریع و صحیح در برابر زلزله از اهداف اصلی این مانور می باشد.