برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب درمیبد

همزمان با بیست و یکم تیرماه سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و گرامی داشت هفته عفاف و حجاب، نمایشگاهیباحضورمعاون فرماندارمیبد در کانون فرهنگی آیت‌الله اعرافی کمیته امداد حضرت امام رحمه‌الله علیه گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این نمایشگاه 30 نفر از دانش آموزان، عروسک‌های خود را که باحجاب اسلامی زینت داده‌اند به نمایش گذاشتند.

حجت‌الاسلام اسلامی معاون فرهنگی کمیته امداد استان، معاون فرماندار و رئیس کمیته امداد شهرستان میبد از این نمایشگاه بازدید کردند.

اجرای نمایش از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

مسئول برگزارکننده این نمایشگاه گفت: با برگزاری این نمایشگاه در هفته حجاب و عفاف خواستیم، شروع خوبی برای آن‌هایی که باحجاب بیگانه‌اند باشد.

 زهره شمشادی بابیان اینکه در این نمایشگاه سعی کردیم به حجاب در ادیان مختلف بپردازیم افزود: بنابراین در ادیان مختلف در از گذشته تا حالا حجاب بوده است و این برهنگی که امروزه ترویج پیداکرده نبوده است.

خانم شمشادی ترویج برهنگی و بی‌حجابی را ضعف هر جامعه دانست و تصریح کرد: یکی از شیوه‌هایی که امروزه دشمن برای ترویج بی‌حجابی استفاده می‌کند تولید عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌هاست.

مسئول برگزاری نمایشگاه گفت: برای مقابله با هجمه‌های تبلیغاتی روی کودکان و نوجوانان، ما با "عروسک‌های بهشتی"آن‌ها را با دست خود بچه‌ها محجبه کردیم و به نمایش گذاشتیم.

شمشادی خاطرنشان کرد: با این کار می‌خواهیم به بچه‌ها نشان دهیم که عروسک‌های محجبه زیباتر از عروسک‌های تولید غرب و برهنه هستند.

وی چادر را تاج بندگی خواند و افزود: نماد چادر در این نمایشگاه که الگو گیری از حضرت زهراست تا کودکان و نوجوانان ارزش و جایگاه چادر را بشناسند و از آن صیانت کنند.