مدیرعامل ستاد دیه استان در جشن گل‌ریزان شهرستان میبد:

برای آزادی 3 محکوم مالی درمیبد 980 میلیون تومان نیاز است

امسال هم جشن گل‌ریزان با حضور مدیرعامل ستاد دیه استان، معاون اداری مالی، معاون اصلاح و تربیت کل زندان، معاون فرماندار، دادستان میبد و جمعی از خیرین و مسئولین ادارات در شهرستان میبد در حالی برگزار شد که 3 نفر از محکومین مالی این شهرستان در انتظار آزادی از زندان‌های استان هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیرعامل ستاد دیه استان بابیان اینکه برای آزادی این 3 نفر بیش از 980 میلیون تومان نیازاست گفت: با مشارکت خیرین و مسئولین شهرستان میبد زمینه آزادی آن‌ها فراهم خواهد شد.

اسلام افشون افزود: البته بخشی از این مبالغ از طریق کمیته صلح و سازش از شکات گذشت رضایت مندانه گرفته می‌شود و بخشی هم خود ستاد دیه کمک می‌کند.

افشون بابیان اینکه در سال گذشته تعداد 120 نفر از محکومین مالی را از سطح زندان‌های استان آزاد کردیم تصریح کرد: برای آزادی آن‌ها 121 میلیارد تومان نیاز بود که باهمت کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان و شورای حل اختلاف در استان و گذشت رضایت مندانه 86 میلیارد ریال از این مبلغ، با پرداخت 3 میلیارد و 500 میلیون تومان زمینه آزادی 120 نفر را فراهم کردیم.

مدیرعامل ستاد دیه استان گفت: امسال هم 163 محکوم مالی در زندان‌های استان داریم که برای آزادی آن‌ها 25 میلیارد تومان نیازاست و امیدوارم که در جشن‌های گل‌ریزان باقی‌مانده که در بقیه شهرستان‌ها برگزار خواهد شد باهمت خیرین و مسئولین شهرستان بتوانیم هدایای این عزیزان را جمع‌آوری و زمینه آزادی آن‌ها را فراهم کنیم.

افشون خاطرنشان کرد: در سال 95 هم 3 نفر محکوم مالی در شهرستان میبد وجود داشت که از برای آزادی آن‌ها 234 میلیون تومان نیاز بود که 97 میلیون تومان از این مبلغ را گذشت رضایتمندان گرفتیم و با پرداخت 137 میلیون تومان زمینه آزادی‌شان فراهم شد.

وی پیشگیری و درمان را دو هدف اصلی ستاد دیه استان عنوان کرد و گفت: در بحث پیشگیری دنبال این هستیم که از تمام ظرفیت‌های استان برای فرهنگ‌سازی درزمینهٔ پیشگیری از ورود جرائم مالی در زندان‌ها استفاده کنیم.

افشون افزود: بحث پیشگیری وظیفه یک ارگان و نهاد خاصی نیست و باید همه دست‌به‌دست هم بدهند که زمینه آزادی این محکومین فراهم شود و آن‌هم نیاز به اطلاع‌رسانی و تبلیغ از طریق صداوسیما و مجامع عمومی و حضور حداکثر مردم دارد.