نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی:

با افزایش مالیات بر ارزش‌افزوده بافت‌های تاریخی احیاء می‌شوند

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی در بازدید از بافت تاریخی و محل بازآفرینی ساباط و بازارچه قدیمی روستای رکن‌آباد از توابع بخش مرکزی گفت: احیاء بافت تاریخی به‌ویژه بازآفرینی ساباط و بازار قدیمی روستای رکن‌آباد که صدها سال قدمت دارد این روستا را زیبا و مرکزی برای گردشگری تبدیل خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی افزود: با تغییر و تحولی که در قانون برنامه توسعه ششم افتاد و نمایندگان مجلس تصویب کردند به‌ویژه طبق تبصره ماده 38 قانون، مالیات بر ارزش‌افزوده در استان چند برابر خواهد بود.

دکتر دهقانی تصریح کرد: باید فرصت را مغتنم شمرد و احیاء بافت تاریخی را که کاری ماندگاراست در دستور کار قرارداد.

وی با قدردانی از شیبانی بخشدار مرکزی میبد، میراث فرهنگی و دهیار روستای رکن‌آباد در احیاء بافت تاریخی و بازآفرینی بازارچه قدیمی گفت: باید با احیاء بافت تاریخی و رونق بازارچه‌های صنایع‌دستی، گردشگری را به سمت مناطق روستایی کشاند.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی همچنین احیاء بافت تاریخی را فرصتی برای بهره‌گیری از استادکاران میراث فرهنگی و تربیت معماران و افرادی از نسل امروز خواند و گفت: باید این استادکاران میراث فرهنگی، افرادی را در کنار خود تربیت کنند که بتوانند با همان سبک و شیوه بسیار زیبایی که در قدیم مرسوم بود این مناطق را احیا کنند.