در اين بازديد يكروزه مسئولان شهرستان ميبد از موزه علوم طبيعي ، آسياب هميجان ، مزارع كشت زعفران و  طبيعت زيباي روستاهاي بهاباد بازديد نمودند .
فرماندار بهاباد در جلسه اي كه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد ضمن خوش آمد گويي به فلاح شهرستان ميبد و هيأت همراه بيان داشت : شهرستان بهاباد به لحاظ فرهنگي با شهرستان ميبد عجين شده و از ديرباز بين اين دو شهرستان تبادل فرهنگي صورت مي گيرد .
وي با اشاره به پتانسيلها و ظرفيتهاي شهرستان بهاباد گفت : شهرستان بهاباد با بهره گيري از دانش فني در زمينه گياهان دارويي و جذب گردشگران به لحاظ وجود آثار تاريخي ، رودخانه آب شور و طبيعت زيباي منطقه و همچنين وجود گونه هاي جانوري مي تواند بدون نياز به صنعت در اين زمينه ها فعال باشد .
حسين فلاح فرماندار شهرستان ميبد نيز در اين نشست ضمن تقدير از ميهمان نوازي و استقبال فرماندار و اعضاي ارشد شهرستان بهاباد بيان داشت : برنامه بازديد و تبادل نظر با شهرستانهاي مختلف را در دستور كار فرمانداري قرار داده ايم و عزم خود را جزم كرده ايم تا جهت ارتقاء و پيشرفت  شهرستان و بهره گيري از تجارب ديگر شهرها  اگر ضرورت باشد از ديگر استانها و شهرهاي كشور بازديد خواهيم نمود .
ايشان تأكيد نمود با وجود موزه زيلو ، سفال و مردم شناسي در شهرستان  و با توجه به ظرفيتهاي موجود در اميدواريم در آينده نزديك شاهد راه اندازي موزه علوم طبيعي در ميبد باشيم .