افتتاح 5 پروژه آموزشی و فرهنگی درمیبد

با حضور رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین ساختمان جدید اداری آموزشی دانشکده فنی دختران و 4 سالن کارگاهی دانشکده فنی پسران شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، ساختمان اداری آموزشی دانشکده فنی دختران در زیربنای 2 هزار و 200 مترمربع در 2 طبقه شامل 21 کلاس درس، سایت اداری و کارگاهی بااعتباری بالغ‌بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی ساخته‌شده است.

همچنین 4 سالن کارگاهی دانشکده فنی پسران میبد هم به متراژ 2 هزار 370 مترمربع شامل کارگاه تأسیسات، برق و ساختمان با 15 میلیارد ریال هزینه از محل خیری به بهره‌برداری رسید.

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور در حاشیه این مراسم گفت: شاهد تحولات خوبی در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان میبد هستیم که مجموع این فعالیت‌ها با همدلی و همکاری مسئولین و خیرین شهرستان صورت گرفته است.

دکتر ناصر شمس با اشاره به ظرفیت‌های میبد درزمینهٔ های صنعت و آموزش عالی افزود: بنا داریم رشته‌های جدیدی را در این دانشکده‌ها دایر کنیم چراکه معتقدیم شرایط امروز کشور به نحوی است که نیاز به افزایش تکنیسین داریم.

شمس گفت: با توجه به نگاه مقام معظم رهبری و دولت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید تلاش کنیم جایگاه این دانشگاه را ارتقاء داده و شاهد افزایش اشتغال در شهرستان میبد باشیم.

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور در مورد ایجاد رشته‌های جدید در دانشکده‌های فنی میبد هم گفت: با توجه به وضعیت صنعت عمده شهرستان که کاشی و سرامیک است می‌توانیم در همین زمینه رشته‌های زیادی را دایر کنیم تا بتوانیم به صنعت منطقه کمک کرده و نیازهای آن را برطرف سازیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی و گیاهان داروئی و مسائل شهری زمینه‌های دیگری است که ما برای توسعه آن برنامه داریم. دانشکده‌های ما آمادگی این رادارند که به کارکنان شرکت‌ها و کارخانه‌ها نیز آموزش‌های تخصصی موردنیاز را ارائه دهند.

وی بابیان اینکه با تولید انبوه می‌توانیم مشکلات اشتغال در شهرستان را نیز تا حدودی برطرف کنیم گفت: کارگاه‌های آموزشی ما می‌تواند به سمت کارگاه‌های تولیدی سوق پیداکرده که محصولات موردنیاز توسط خود دانشجویان تولید و عرضه شود.