اصناف به كمك نيروهاي راهنمايي و رانندگي مي آيند / فلاح معاون فرماندار : جشني كه موجب آزار و اذيت ديگران شود مورد رضاي حضرت حجت (عج) نيست

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد : فلاح معاون فرماندار در جلسه اي با حضور روساي اصناف شهرستان ميبد ضمن برشمردن اهميت برگزاري هرچه باشكوه تر جشنهاي ميلاد حضرت ولي عصر (عج) بر لزوم برقراري نظم و رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي و لزوم پرهيز از ترافيك در محدود خيابان امام خميني (ره ) تأكيد نمودند .

در اين جلسه فلاح با اشاره به وجود  ترافيك سنگين در محدوده خيابان اما م (ره) از اصناف و بازاريان خواستند در صورت تمايل به پخش شربت و شيريني در بين مردم از محل هاي همچمن مساجد ، حسينه ها و تكايا و همچنين از محدوده پارك بهاران و بلوار امامزاده مير شمس الحق براي اين امر مذهبي استفاده نمايند .

وي تصريح كرد : لزوم رعايت مسائل بهداشتي و حفظ نظافت شهري از جمله مواردي است كه مي بايست در برگزاري اينگونه مراسم مذهبي رعايت نمود .

وي تأكيد نمود  با وجود قرار گرفتن واحد اورژانس و آتش نشاني در خيابان امام ايجاد سد معبر ممكن است به قيمت جان انساني تمام شود و اين امر هرگز مورد رضايت حضرت حجت نخواهد بود .

در اين جلسه خليلي رئيس اداره صنعت ، معدن و تجارت نيز ضمن تقدير از برگزار كنندگان جشنهاي نيمه شعبان از روساي اصناف خواست به مصوبات جلسه توجه ويژه داشته باشند و با دستگاههاي اجرايي همكاري لازم را داشته باشند . 

جانب اللهي كارشناس مركز بهداشت نيز بر رعايت نكات بهداشتي تأكيد نمودند و خواستار برخورد با افرادي شدن كه با استفاده از حيوانات و يا ماسكها ضمن توهين به اين جشنهاي مذهبي فرهنگ اصيل ميبدي را نيز زير سئوال مي برند .

در پايان اين جلسه مصوب گرديد اصناف در جهت كنترل ترافيك با دستگاههاي اجرايي  از جمله راهنمايي و رانندگي شهرستان همكاري لازم را داشته باشند .