4 هزار و 168 نفر در شهرستان میبد فاقد بیمه هستند

فرماندارمیبد در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان با اشاره به اهمیت بیمه روستایی گفت: امروزه برای توسعه و پایداری روستاها و رفع فقر، بیمه اجتماعی یکی از سیاست‌های راهبردی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سجادی پور بابیان اینکه روستاها محل کار و تلاش و تولید و اشتغال هستند افزود: باید با افزایش خدمات اجتماعی در روستاها باعث ماندگاری روستائیان در سنگر تولید و اقتصاد باشیم.

وی تصریح کرد: بخشداران و دهیاران باید با برقراری جلسات در مساجد و بازدیدهای هفتگی، روستائیان را نسبت به مزیت‌های بیمه اجتماعی آگاه کنند تا تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان هم در این جلسه گفت: بر اساس برآورد آمار جامعه هدف در شهرستان میبد تعداد 4168 نفر فاقد بیمه مشمول صندوق است که از این تعداد 2223 نفر در مناطق روستایی و 1946 نفر در مناطق در شهرهای زیر بیست هزار نفر می‌باشند.

ابراهیمی با اشاره به فعالیت بخشداران، شوراها و دهیاران در روستاها گفت: هرچند گام‌های خوبی درزمینهٔ عمرانی و زیربنایی را در روستاها شاهد هستیم؛ ولی در خصوص بحث درآمدی و فقر درآمدی مردم فکری اندیشیده نشده است و این خود یکی از دلایل مهم مهاجرت از روستاها به شهرها است.

وی در ادامه به بیان محورهای همکاری بین صندوق و فرمانداران به مباحثی چون مطرح کردن مباحث بیمه اجتماعی در جلسات و بازدیدهای روستایی توسط فرماندار و بخشداران و استفاده از سیاست‌های تشویقی توسط فرماندار و بخشداران برای دهیاران و شوراها جهت همکاری با صندوق اشاره کرد..

عرفان کریم بیکی بخشدار مرکزی میبد هم گفت: مجموعه بخشداری آمادگی خود را جهت همکاری با صندوق اعلام می‌کند و در خصوص افراد فاقد بیمه، جلسه‌ای با دهیاران و شوراهای اسلامی برگزار و از صندوق دعوت می‌شود تا ضمن حضور در جلسه به تشریح مبانی و مزایای صندوق و نحوه پیشبرد اهداف همفکری صورت گیرد.