به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد : دومين جلسه شوراي اداري شهرستان ميبد در محل اردوگاه كميته امداد امام خميني در روستاي بنادك سادات از توابع شهرستان مهريز و با حضور اعضاء تشكيل شد .

در اين جلسه ابتدا مشعل چي معاون فرهنگي كميته امداد امام خميني به تشريح برنامه هاي فرهنگي هنري كميته امداد امام خميني استان پرداختند و در اين خصوص گزارش مبسوطي را ارائه نمودند .

وي با بيان اينكه اهداف ما داراي پيوست فرهنگي و اعتقادي است بيان داشت : در اردوگاه بنادك سادات ما ميزبان مدد جويان تحت پوشش استان و كشور هستيم و طي اردوي 5 روزه برنامه هاي آموزشي و فرهنگي و اعتقادي ارائه مي شود . در حال حاضر مدد جويان دختر به همراه مادران خود به اين اردوگاه مراجعه مي نمايند و براي مادران هم موضوعات آموزشي در نظر داريم كه ارائه مي شود .

وي همچنين گفت :  در كليه برنامه هاي كميته امداد پيوست فرهنگي لحاظ مي شود چه در اعطاي وام كه موارد كسب روزي حلال آموزش داده مي شود و چه در ساخت مسكن و برنامه هاي ديگر .

ايشان تصريح كرد :  توسعه مشاركتهاي مردمي و توانمند سازي از اساسي ترين كارهاي كميته امداد مي باشد  .

فلاح فرماندار ميبد در اين جلسه ضمن تبريك اعياد و تقدير از ميزباني كميته امداد گفت : رسالت كميته امداد يك امر بسيار مهمي است و ما دستگاههاي دولتي مي بايست نسبت به ارباع رجوع ها بويژه عزيزان كميته امداد توجه و اهتمام خاصي داشته باشيم . وي در خصوص تكريم ارباب رجوع افزود : گاهي ممكن است به لحاظ قانوني نتوانيم كاري را براي ارباب رجوع انجام دهيم در عين حال مي بايست با رفتار و حسن خلق مناسب وي را راضي نگه داريم كه اين امر موجب خشنودي خداوند نيز مي باشد .

وي در اين زمينه تصريح كرد : تكريم ارباب رجوع جزء خطوط قرمز ماست و ادارات و دستگاههاي مختلف بويژه شهرداري ، اداره گاز ، برق و آب و فاضلاب بايد توجه خاصي را به اين مقوله داشته باشند . برخورد نامناسب با ارباب رجوع دور از فرهنگ و آرمانهاي انقلاب اسلامي است و مسئولين توجه داشته باشند .

وي ضمن گراميداشت هفته سربازان گمنام امام بيان داشت : ما اگر در استان احساس آرامش و امنيت مي نمائيم قطعا نتيجه تلاش و كوشش نيروهاي امنيتي و انتظامي و عزيزان وزارت اطلاعات است .

وي در زمينه جذب اعتبارات سال 93 گفت : در مرحله اي هستيم كه اعتبارات سال 93 در حال طرح  شدن و پيشنهادات هست ، اعتبارات استاني شوراي استان تصميمات لازم در اين زمينه خواهد گرفت ليكن  در خصوص اعتبارات متمركز كه مختص دستگاههاي اجرايي مي باشد ، مسئولين ادارات مي بايست با رايزني و تعامل خوب با مديران كل و مركز استان در جهت جذب آن تلاش نمايند .  

وي تاكيد نمود برخي از ادارات هنوز بودجه 92 خود را جذب نكرده اند كه مي بايست هرچه سريعتر اين امردنبال كنند  .

 ماده 180 نيز به نوعي بودجه اي  را براي نمايندگان شهرها تعريف نموده اند كه بخشي از اين اعتبارات  به صورت استاني تقسيم مي شود و بخشي نيز در اختيار نمايندگان هست كه فرمانداري ليستي را پيشنهاد نموده و صحبتهايي نيز در اين زمينه با  نماينده معين شهرستان داشته ايم ادارات نيز در جريان امر قرار بگيرند و با كمك فرمانداري و ادارات كل خود پيگير موضوع باشند  .

وي در خصوص بخش ندوشن گفت  :  برخي ادارات واقف نيستند و اگر واقف هستند در دستورالعمل خود بخش ندوشن را چه به لحاظ جمعيت و چه به لحاظ وسعت منظور نمي كنند كه مي بايست مد نظر قرار دهند .

ايشان از تجهيز منزل مسكوني متعلق به فرمانداري در تهران گفت و افزود ادارات و نهادها ارتباط بيشتري با پايتخت داشته باشند و در زمينه ارتقاء  و دريافت امكانات و تجهيزات خود جهت رفاه حال شهروندان ميبدي اقدام كنند .

وي در پايان صحبتهاي خود بار ديگر تاكيد نمود  كار ارباب رجوع را به نحو شايسته و با رعايت كف قانون به سرانجام برسد .

فلاح معاون فرماندار ميبد  نيز در اين جلسه طي سخنان مبسوطي گفت : در حال حاضر 27 كميته و كارگروه به عهده فرمانداري گذاشته شده كه مي بايست در اين زمينه اقدامات موثر صورت بگيرد و گزارش آن نيز به استان ارائه گردد .  شوراهايي همچون تأمين ، آموزش و پرورش ، اداري ، و كميسيونهاي حفاري ، ترافيك و .... از جمله برنامه هاي پيش روي فرمانداري مي باشد كه طي بررسي كه انجام داديم  .

در زمان  شروع به كار در سمت جديد نزديك به 200 جلسه كه به مصوبات ختم شده  داشته ايم  .

در بحث ارزيابي عملكرد اشاره داشت : بر اساس اعلام استانداري شهرستان ميبد در سال 1390 در رتبه نهم و در سال 1391 رتبه دهم شهرستانها را به خود اختصاص داده اين بدين معني نيست كه كاري صورت نگرفته بلكه مستند سازي آن يا اصلا انجام نشده و يا اين كه كامل نبوده . تا شهريور ماه هر سال ارزيابي عملكرد صورت مي گيرد كه ادارات بايد به اين امر توجه داشته باشند . متاسفانه يكي از ضعفهاي ما در اطلاع رساني و گزارش عملكرد به موقع و جامع هست گاها شايد دهها كار در اداره انجام دهيم ليكن اين امر اطلاع رساني نشود و اين يك ضعف عمده است در اين ارتباط بايد روابط عمومي قوي داشته باشيم تا موارد را به صورت شفاف انعكاس دهد و به موقع و جامع هم باشد .  جلسات شوراي كارشناسي در ادارات فعال شود و اين كار به صورت دوهفته يكبار در فرمانداري در حال اجراست و اردات نيز به اين امر توجه داشته باشند .

در بحث آموزش بايد توجه داشت  كه برخي نيروهايي  استخدام نموده اند و  پس از چندين سال خدمت هنوز آموزش بدو  خدمت هم نديده اند و اين ضعف براي اداره و سيستم هست . در جذب نيرو بايد نهايت دقت صورت بگيرد و بر اساس شايسته سالاري باشد . مدير موفق مديري است كه نيروهاي موفق داشته باشد  و مدير موفق معاونش مدير مي شود و خود وي با توجه به موفقيتش مسلما پست مدير كلي را خواهد گرفت . در زمينه رضايت شغلي همكاران بايد توجه داشته باشيم بعضا نيروها افسرده هستند و به حالا يكنواختي مي رسند با برپايي اردوي بيروني  ورزش صبحگاهي و  يا يك پياده روي ساده  اين امر محقق مي شود . 

وي با اشاره به مشكلات شهرستان  اشاره داشت : يكي از مشكلات و معضلات شهرستان مسئله اعتياد است  كه موضوع در دستور كار قرار داه ايم و از همه دستگاهها مي خواهيم كه در اين امر ياري رسانند .

معاون فرماندار در خصوص غير بومي هاي شهرستان كه به دلايلي مشكلاتي را با خود به همراه دارند گفت : اولين جلسه مهاجرين و اتباع را در فرمانداري برگزار نموده ايم و در اين زمينه نظر ما اين هست كه مهاجريني كه داراي مشكلات و معضلات اجتماعي نيستند به عنوان هموطن در كنار ما كار مي كنند و به زندگي خود ادامه مي دهند ليكن در مورد آنهايي كه مشكل دارند  تصميماتي گرفته شده و اجرا خواهد شد . بخشي از اتباع خارجي نيز مي بايست در مهمانشهر ساكن شوند و در اين ارتباط با بنگاههاي املاك جلسه اي داشته ايم .

فلاح  در خصوص تشكلهاي غير دولتي و NGO  ها گفت : ادارات سعي نمايند از تشكل هاي دولتي كه داراي مجوز رسمي هستند بهره كافي ببرند و اين تشكلها مي توانند به عنوان بازوي اجرايي دستگاهها عمل نمايند .

برنامه موسسه  نفس عميق  يكي از برنامه هاي نمونه به كار گيري  NGO ها در شهرستان بود كه علاوه بر جذب بودجه 400 ميليون ريالي براي يك خانواده ميبدي نزديك به 20 مليارد ريال نيز كمك به مراكز خيري ديگر از طريق پيامك توسط خيرين سراسر كشور انجام شد . اين به عنوان يك كار هدفمند و با برنامه شروع شد كه خداوند نيز ما را ياري رساند .

فلاح تاكيد نمود : نامه اي  به دستگاهها و ادارات داده ايم مبني بر اينكه  علاوه بر كارهاي روتين خود يك يا دو برنامه دردستور كار خود قرار دهند و آنرا دنبال نمايند .

هدايي شهردار ميبد نيز در اين جلسه گفت :  مشكلات شهرستان بررسي كرده ايم كه عمده ترين آنها ، معابر و كوچه هاست ، فاضلاب شهري ، فضاي سبز ، جمع آوري زباله ، آزاد سازي معابر ، گود زباله ، نيروي انساني ، سد معبر ، آرامستانها ، كشتارگاه  مي باشد و بر اساس آن برنامه ريزي و حركت نموده ايم .

وي در خصوص فعاليتهاي فرهنگي شهرداري گفت : سعي نموديم با برنامه اي متنو عي كه در شهر اجرا كرديم روح  و نشاطي را به جانعه تزريق كنيم كه البته با برخي ناملايمتيها مواجه شديم . ما اين حركت را براي مردم ادامه خواهيم داد شاهد هستيد  برنامه هايي كه مي توانست مختص كاركنان شهرداري باشد به مكان هاي عمومي آورديم تا مردم نيز استفاده نمايند .

هدايي ادامه داد  در خصوص آزاد سازي معابر بر اين عقيده هستيم تا زماني كه طول تمامي مسير آزاد نگردد اجازه تخريب نخواهيم داد .  ايشان از جمله طرحهاي نيمه تمام شهرستان را طرح تفضيلي دانست و گفت :  اگر بخواهيم استرس  و نگراني از سازندگان مسكن در شهرستان از بين ببريم نهايي شدن طرح تفضيلي مي باشد . طرح ترافيكي شهرستان ، جداسازي آب شرب و فضاي سبز ، ساماندهي آرامستان روضه رضوان ، و ايجاد پارك بانوان از جمله طرحهاي است كه در دست اقدام داريم .  وي در پايان از خليلي و خادم زاده به خاطر همكاري در زمينه رفع سد معبر در پياده روي خيابانها تقدير نمودند .

در پايان اين جلسه از تني چند از روساي بانكهاي شهرستان ميبد به خاطر تعامل و همكاري خوب با برنامه ها و طرحهاي كميته امداد امام خميني  تقدير و تشكر شد .