دیدار فرماندارمیبد با برتر کنکور سال 1315

دکتر علی آیت اللهی در کنکور سراسری سال 1315 با رتبه دوم کشوری قبول شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، شب گذشته فرماندار و رئیس آموزش‌وپرورش میبد هم‌زمان با فرارسیدن سال نو با حضور در منزل دکتر علی آیت اللهی با این پزشک مشهور و محبوب میبدی دیدار کردند.

دکتر علی آیت اللهی مهرجردی در دوم مهرماه سال ۱۳۰۰ ه.ش در مهرجرد و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدر ایشان حاج محمدشاه فرزند حاج غلامحسین مهرجردی و پسرعموی آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری مهرجردی (مؤسس حوزه علمیه قم) و از ملاکین و تجار خوش‌نام منطقه بودند.

ایشان دوران طفولیت را در زادگاه خود سپری و در سن ۷ سالگی وارد مدرسه مهرجرد شده و رده‌های اول و دوم ابتدائی را در مهرجرد و ازآن‌پس تا مقطع سیکل را در مدرسه فیروزآباد به پایان بردند.

بنا به توصیه‌نامه مرحوم حاج شیخ عبدالکریم به مرحوم حاج میرسیدعلی جهت ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه مصلی یزد شده و دروس سطح را در حوزه یزد به پایان می‌برند. همزمان تحصیلات خود در مقطع دبیرستان را در یزد ادامه داده و تا چهارم دبیرستان را به پایان رساندند.

سپس برای ادامه دروس حوزوی به حوزه علمیه قم عزیمت نمودند و پس از چندی حوزه علمیه قم را ترک گفته و راهی تهران گردیدند. در تهران در مدرسه شیخ عبدالحسین ساکی و رده‌های پنجم و ششم دبیرستان را در دبیرستان البرز تهران در رشته طبیعی نظام قدیم به پایان برده و دیپلم را اخذ نمودند.

پس از وفات آیت‌الله حائری در سال ۱۳۱۵ در کنکور سراسری فیزیک دانشگاه تهران و پزشکی دانشگاه اصفهان با رتبه دوم کشور که برای نخستین بار اقدام به پذیرش دانشجو نموده بود پذیرفته شدند.

ایشان اولین شخصی بود که از سال ۱۳۴۲ به تبلیغ در مورد امام خمینی (ره) می‌پرداخت و همواره به معرفی رساله ایشان در آن زمان به روحانیون منطقه می‌پرداخت.

رابطه بسیار صمیمانه و دوستانه ایشان با آیت‌الله صدوقی، آیت‌الله خاتمی و آیت‌الله اعرافی و همچنین حضرت آیت‌الله حاج شیخ مرتضی حائری، آیت‌الله دکتر مهدی حائری و برادران محقق داماد نشانه عمیق اعتقادات مذهبی و دینی ایشان در زمان حکومت پهلوی که کمتر کارگزاران حکومتی اعتنایی به علما داشتند دارد.

با تأسیس حزب مردم توسط پرفسور عدل ایشان به‌عنوان رئیس حزب در اردکان و میبد منصوب گردیدند.