به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه موقت میبد با اشاره به نقشه‌های عجولانه دشمن بویژه کنگره امریکا گفت: تصویب کنگره امریکا در ارسال کمک‌های نظامی به منطقه کردنشین و سنی نشین عراق به این معناست که آمریکا با این طرح به دنبال دامن زدن به اختلافات داخلی و تجزیه عراق به سه کشور شیعی، کرد و سنی است تا یک جنگ ابدی و دائمی را در منطقه پایه ریزی کند تا فقط استکبار از آن سود ببرد.

به نقل از میبد آدینه، امام جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه استکبار جهانی یکی یکی آخرین پرده‌های خود را رو می‌کند گفت: گرچه آن‌ها مکرشان هم خیلی بزرگ است اما خداوند آن‌ها را به دست خودشان نابود می‌کند.

حجت الاسلام حبیب الله غفوری با محکوم کردن حملات هوایی رژیم پلید آل سعود در کشتار مردم بی دفاع و مظلوم یمن تصریح کرد: فروپاشی آل سعود در همین مدت کوتاهی که به یمن حمله کردند و خون بی گناهان را ریختند آغاز شده است.

خطیب جمعه میبد با اشاره به اختلافات داخلی این رژیم متجاوز و کودک کش گفت: پیش بینی می‌شود اتفاقات مهمی در آینده رخ دهد.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به نقشه‌های عجولانه دشمن بویژه کنگره امریکا گفت: تصویب کنگره امریکا در ارسال کمک‌های نظامی به منطقه کردنشین و سنی نشین عراق به این معناست که آمریکا با این طرح به دنبال دامن زدن به اختلافات داخلی و تجزیه عراق به سه کشور شیعی، کرد و سنی است تا یک جنگ ابدی و دائمی را در منطقه پایه ریزی کند تا فقط استبار از آن سود ببرد.

حجت الاسلام غفوری با بیان اینکه اگر دقت، تأمل و تدبیر نشود استکبار به این هدف شوم خود در منطقه دست خواهد یافت تصریح کرد: اما دشمنان بدانند ملت امروز عراق ملتی آگاه و هوشیار است و با هوشیاری مرجعیت و ملت عراق این نقشه‌های دشمنان در منطقه حساس دنیای اسلام، تحت تأثیر انقلاب اسلامی، هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب نقش بر آب خواهد شد.

وی در ادامه با تبریک ولادت با سعادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) گفت: عنوان شیعه علی برای ما افتخار است.

حجت اسلام غفوری با تشریح روایتی از امام صادق (ع) در خصوص ولایت گفت: اساس تقوا و اعتقاد ولایت حضرت علی (ع) است و خداوند قومی را که دوست دار ولایت و امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام باشد زمینه رشد را برای او فراهم می‌کند و آن‌ها را از انحرافات حفظ می‌کند.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه عنوان امیرالمؤمنین از طرف پیامبر گرامی اسلام تنها برای حضرت علی داده شده است و هیچ کسی نمی‌تواند این عنوان را داشته باشد افزود: امیدواریم با اعمال و رفتار در عمل ثابت کنیم که شیعه علی هستیم.

امام جمعه موقت میبد در ادامه، یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر را به تلاشگران عرصه کار تبریک گفت و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم این روز روز بزرگداشت مقام کارگر شناخته شد.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به جایگاه والای کارگر در جامعه اسلامی گفت: کار در اسلام واژه ای مقدس است که قرآن کریم بیش از ۷۰ بار به عمل تاکید می‌کند و انسان باید اهل کار و عمل باشد چرا که حتی در دینداری هم صرف عقیده کافی نیست و بلافاصله بعد از ایمان خداوند به عمل صالح تاکید کرده است.

وی با تاکید بدون کار و تلاش و زحمت کار پیش نمی‌رود و خداوند برنامه زندگی بشر را از اساس بر کار و تلاش مفید قرار داده است خاطرنشان کرد: سیره عملی پیامبر گرامی اسلام و ائمه طاهرین هم موید همین مطلب است و علمای بزرگ ما هم در طول تاریخ لحظه ای بیکار نمی‌نشستند.

حجت الاسلام غفوری با بیان اینکه خداوند کسی که اهل کار و تلاش و فعالیت نباشد دوست نمی‌دارد افزود: کار و تلاش و کوشش است که می‌تواند منشأ پیشرفت در جامعه شود و جامعه را به جلو ببرد بنابر این دستی که اهل کار و تلاش است بوسه گاه پیامبر اسلام است و اسلام به این دست‌های زحمتکش احترام قائل است.

خطیب جمعه موقت میبد از کار و تلاش برای تأمین نیازهای خانواده را جهاد در راه خدا و جنگ برای حفظ اسلام و قرآن یاد کرد و با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر فرهنگ کار و تلاش در جامعه تاکید کرد و گفت: متاسفانه در جامعه ما بعد از پیروزی انقلاب موجی از ناحیه القائات انحرافی بیرونی اتفاق افتاد تا جامعه ما را فلج کند.

وی با بیان اینکه اسلام رزق حلال را زرنگی می‌داند چرا که سعادت ابدی در پیش است، گفت: رسیدن به پول و ثروت از راه سوء استفاده و کلاهبرداری در جامعه اوج باختن سرمایه است چرا که زندگی به ظاهر رفاه با لقمه حرام در پیشگاه خداوند جایگاهی ندارد.

وی بر تدبیر درست از سوی مسئولین نسبت به تأمین شرایط امنیت شغلی پایدار به قشر زحمت کش کارگر تاکید کرد و افزود: برای اینکه کارگر در شرایط و امنیت مناسب شغلی و مطولب بتواند از توانش برای پیشرفت کشور استفاده کند باید زمینه آن را فراهم کرد تا کشور بعنوان یک کشور اسلامی روی پای خود بایستد.

حجت الاسلام غفوری در ادامه با تبریک سیزدهم رجب سالروز میلاد با سعادت علی بن ابی طالب حضرعلی (ع) و آغاز ایام البیض این سه روز را فرصت استثنایی برای روزه، دعا، مناجات و استغفار برای همه دانست و گفت: نباید از این فرصت غفلت کرد و باید خود را بر عبادت و دعا و مناجات که منشاء تحول بزرگ برای انسان است خود را ممحض کرد.

امام جمعه موقت میبد افزود: آنچه می‌تواند نسل جوان ما را در مقابل هجوم فرهنگی دشمن حفظ کند پرداختن به امور معنوی نظیر اعتکاف، ماه رجب، شعبان و رمضان است.

وی سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مطهری و روز معلم را هم گرامی داشت و با بیان اینکه مقام معلم مقام معنوی است گفت: مقام معلم خداوندی است و خدا معلم است که بشر را با قلم آموخت.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه معلمی سهمی از تعلیم و نورانیت و معنوست است که از سوی خداوند به بعضی از انسان‌ها داده شده است افزود: مگر می‌شود برای معنویت قیمت مادی تعیین کرد بلکه این مقام در پیشگاه خدا دارای عظمت است.

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه معلم در طول تاریخ منشاء نورانیت بوده و جایگاه قشر فرهیخته معلمین و اساتید نزد ملت ایران محفوظ است گفت: همین که جامعه قدر معلم را بداند، جایگاه معلم را بشناسد که فرزندانش توسط معلم عالم می‌شود این بزرگ‌ترین اجری است که می‌توان به معلم داد.