به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين شهرستان با اشاره به شرايط منطقه ،حمله غيرقانوني و ناجوانمردانه آل سعود به يمن را محكوم كردند و افزودند : آل سعود از سر ناچاري و احساس خطر به يمن حمله كرده است.

به نقل ازمیبد آدینه ، حضرت آيت الله اعرافي با بيان اينكه در يمن انقلابي رخ داد كه مردم به صحنه آمدند و مزدوران بيگانه را كنار زدند و كشور را در دست گرفتند افزودند: امروز قدرت هاي استكباري و آل سعود كه مزدوران تاريخي استعمار هستند ، قدرت نامشروع مزدوري كه در طول تاريخ وابسته به بيگانگان بوده و عظمت و كيان و ثروت هاي امت اسلام را به بيگانگان فروخته است از ترس به يمن حمله كرده است .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه حمله آل سعود به يمن سرانجامي ندارد ، با اشاره به ناكامي  آل سعود در اتحاد ارتش عربي در منطقه اظهار داشتند : اين اتحاد بر خلاف خواسته آل سعود شكل نگرفت و آنطوري كه آل سعود فكر مي كرد كه پاكستان و افغانستان با دل و جان آنها را در حمله به يك انقلاب مردمي و كشور مستضعف همراهي كند آرزوهايش نقش بر آب شد .

ايشان خاطرنشان كردند : از طرفي در درون يمن اينطور كه فكر مي كردند كه با به راه انداختن جنگ زيدي ، شيعه و سني و چند دستگي به موفقيت دست يابند ؛ بين زيدي ها ، سني ها و بسياري از جريانات سياسي داخل يمن همبستگي ايجاد شد .

امام جمعه ميبد با اشاره به اختلافات درون دربار آل سعود در حمله به يمن و بيشتر شدن اين اختلافات تصريح كردند : حملات هوايي آل سعود به زيرساخت هاي يمن و كودك كشي همانند جنايات رژيم صهيونيستي در غزه و كرانه باختري است كه مرتكب شده اند و با اين جنايت ها كسي تسليم نخواهد شد .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به تدبير هوشمندانه انصارالله در برابر اين حملات اظهار داشتند : منطق بين المللي هم اين حملات را توجيه نمي كند چرا كه هرجا انقلابي اتفاق بيافتد منطق آن ملت است .

آيت الله اعرافي با اشاره به احتمال حمله زميني عربستان به يمن افزوند : با حمله هوايي نمي توان يك كشور را از پا درآورد و هرگونه حمله زميني به يمن هم محكوم به شكست است و اگر حمله زميني به يمن صورت بگيرد شيرمردان يمن  آماده اند كه حملات مزدوران متجاوز را دفع كنند.

رئيس جامعه المصطفي العالميه با هشدار به كشورهاي منطقه مبني بر همراهي با آل سعود خاطرنشان كردند : كشورهاي منطقه از جمله پاكستان نبايد فريب آل سعود را بخورد و وارد جرياني كه سرانجامي ندارد بشود.

ايشان تصريح كردند : دستگاههاي بين المللي هم فكر نكنند با يك مصوبه مي توانند يك ملت و انقلاب را از پا در بياورد چرا كه وقت آن رسيده است كه دنيا بفهمد با يك انقلاب نمي شود مقابله كرد بلكه بايد با آن همراهي كرد.

امام جمعه ميبد الگوي انقلاب اسلامي را در منطقه الهام بخش دانستند و افزودند : ما حضور نظامي نداريم اما همراهي تئوريك و فكري ما در اين مسائل همواره الگو و الهام بخش است .

حضرت آيت الله اعرافي با بيان اينكه انصارالله با يك حركت امريكا و اسرائيل و داعش و وابستگان آنها مقابله مي كند و بر دشمنان پيروز خواهد شد تصريح كردند : يكبار ديگر دنيا خواهد ديد گفتمان انقلاب اسلامي يك گفتمان حاضر در صحنه و قادر بر مقابله با دشمنان هست و در يمن هم اين را تجربه خواهند كرد .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه حمله به يك كشور و كودك كشي هنر نيست افزودند : در مسأله مذكرات هسته اي ، ايران به هر نتيجه اي برسد مقتدر است و بر مواضع خود ايستاده است و ملت و مسئولين در برابر زورگويان تسليم نخواهند شد و اين راه را ادامه خواهند داد .

امام جمعه ميبد در بخش دوم از بيانات خود با گرامي داشت روز ارتش جمهوري اسلامي ايران و همچنين سالروز تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهار داشتند : نيروهاي مسلح ضامن امنيت كشور و بازدارنده از تهاجم بيگانگان هستند و بايد خدمات ارتش و سپاه و بسيج را در طول دوره انقلاب و در دوره دفاع مقدس و پس از آن ارج نهاد .

آيت الله اعرافي با تاكيد بر اينكه به فضل الهي كشور ما با همت و پشتيباني مردم و با هدايت هاي رهبر عظيم الشان انقلاب از نيروهاي نظامي قابل و قوي برخوردار است تصريح كردند : ما داراي نيروي نظامي منظم و نامنظم در شكل هاي مختلف هستيم كه امنيت كشور ما را در منطقه در طول اين سالها تامين كرده است .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه التبه پشتوانه اين نيروي عظيم ، انقلاب اسلامي ، بسيج و ملت هوشمند ماست افزودند :  اما نيروهاي نظامي هم توانسته اند متناسب با اين ظرفيت ملت و انقلاب اسلامي خود را بازسازي كنند.

ايشان يادآور شدند : ارتش ما در پرتو هدايت هاي امام خود را بازسازي كرد و خود را بعنوان پشتوانه بزرگ براي انقلاب و كشور درآورد و سپاه هم از متن انقلاب متولد شد و درخش آن در ابعاد مختلف ستودني است .

امام جمعه ميبد با اشاره به شرايط حساس منطقه ، كشورمان را به كشتي روان در امواج نامني هاي منطقه تعبير كردند و گفتند : اين كشتي به رغم همه اين موج هاي طوفاني كه پيرامون ما را گرفته است امن و آرام است و اين آرامش و ثبات از يك سو به ملت و اسلام و انقلاب و رهبري بر مي گردد و از سوي ديگر در خط مقدم اين امنيت و آرامش نيروهاي نظامي و انتظامي در شكل هاي مختلف هستند.

ايشان افزودند : اقتدار اين نيروها مهم است و بايد اين نيروها خود را هم در ابعاد معنوي و هم در ابعاد رزمي و كارآمدي دائم تقويت و صيانت كنند.

آيت الله اعرافي با اشاره به پيشرفت هاي كشورمان در حوزه صنايع نظامي ، پيشرفت در صنايع دفاعي و نظامي را مرهون همت دانشمندان و نيروهاي نظامي دانستند و اظهار داشتند : اين پيشرفت هاي چشمگير را بايد قدر دانست و دنيا هم بداند كه ايران با عنايت هاي الهي و رهبري هاي بزرگوار و اقتدار نيروهاي نظامي و انتظامي ، ايران باثبات و قوي و رشيد و پايدار و حامي مظلومان و مستضعفان عالم است.

امام جمعه ميبد در بخش ديگر از بيانات خود با اشاره به خط قرمزهاي ايران در مذكرات هسته اي تصريح كردند : همه دنيا بايد به اين خط قرمزها توجه كنند چرا كه ما فقط به احترام به آرامش فكر مردم و جامعه بشري ، اهل سلاح هسته اي نيستيم .

خطيب جمعه ميبد افزودند : يكي از مهمترين خط قرمزهاي ما اين است كه مطلقا هيچ پيشرفت نظامي و صنايع و اقتدار نيروهاي نظامي ما مورد مذاكره نيست و اينها همه بر روال درست و صحيح جاي خود قرار دارد و بر سر اينها كسي مذاكره نمي كند .

امام جمعه ميبد در ادامه با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبري مبني بر همدلي و همزباني دولت و ملت گفتند : انتظار ميرود با كمك مردم ، ادارات و دستگاههاي دولتي ، بهتر از سالهاي قبل به مردم خدمت كنند.

خطيب جمعه ميبد تصريح كردند : دستگاههاي دولتي بايد با هماهنگي فرمانداري ، طراحي هاي درست و برنامه ريزي هاي صحيح را در اولويت كاري خود قرار دهند و با سلامت اداري و وظيفه شناسي و ارتباط خوب با مردم ضعف هاي موجود را در سال ۹۴ رفع كنند .

حضرت آيت الله اعرافي در ادامه با گرامي داشت روز بزرگداشت سعدي ، زبان فارسي را زبان معنوي ، عرفاني و اخلاقي خواندند و افزودند : زبان و ادب فارسي در پرتو درخشش معارف اسلام ظرفي براي اخلاق ، عرفان ، معرفت و معنويت و ادب شد.

امام جمعه ميبد با بيان اينكه در زبان فارسي گنجينه بي پاياني از معارف الهي و ارزشهاي اخلاقي و عرفاني و معنوي است افزودند : گنجينه شعر و ادب فارسي ضامن سلامت اخلاق و معنويت نسل آينده ماست و بايد آموزش و پرورش ، دانشگاه ها و حوزه هاي علميه نسبت به زبان و ادب فارسي و آشنايي نسل امروز با زبان و ادب فارسي دقت و سرمايه گذاري كنند.

خطيب جمعه ميبد خاطرنشان كردند : ممكن نيست يك جوان و نوجوان آشنا با ادب و زبان فارسي و  گنجينه ديوان هاي بسيار هنري و زيبا در مسير گمراهي و فساد بيافتد ؛ چرا كه اين مجموعه ادب فارسي ما و اشعار بلند آييني ما همه قران و حديث است و آن معارف بلند است كه در اين آينه جلوگري كرده است.

ايشان افزودند : همانطور كه آشنايي با قرآن و روايات نقش بازدارنده و سازنده دارد ؛ آشنايي با زبان فارسي هم همينطور است ؛ بنابراين بايد در آموزش و پرورش و دانشگاههاي ما از ظرفيت زبان فارس بيشتر استفاده كنيم.

امام جمعه ميبد ، زبان فارسي و عربي را دو بال پرواز انسان خواندند و يادآور شدند : آشنايي با زبان و ادب فارسي به انسان ذوق و ادب و معرفت اخلاق مي دهد و بايد در نظام آموزشي و دانشگاهها و حوزه هاي علميه مورد توجه قرار بگيرد ؛ ايران و دانشمندان بزرگ ايران ادب و زبان عربي را به اوج رسانده اند و اين دو زبان پشتوانه فكر و فرهنگ ماست .

آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود ميلاد امام باقر سلام الله عليه و فرارسيدن ماه رجب را به نمازگزاران تبريك گفتند و افزودند : ماه رجب كه خود داراي ارزش ذاتي است ؛ مقدمه اي براي شعبان و هردو گامي براي دسترسي به بلنداي ماه مبارک رمضان است .

ايشان همچنين مبعث نبي مكرم اسلام و ميلاد اميرالمومنين حضرت علي عليه السلام و ساير مناسبت هاي ماه رجب را تبريك گفتند .