به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه توافقات نبايد نظارت استثنايي براي امور ما ايجاد كند افزود : آنها نبايد در امور داخلي ما دخالت كنند و نسبت به صنايع پيشرفته دفاعي و امنيتي ما ورود و فضولي كنند.

امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به رويكرد دولت يازدهم مبني بر تعامل با دنيا و حل مسائل كشور از جمله در بحث انرژي هسته اي از طريق مذاكره گفت : مذاكره با كشورهايي كه به دروغ خود را جامعه بين المللي مي نامند در حالي كه ۴ كشور بيشتر نيستند كه در قراردادها و حضور و آنچه در شوري امنيت تصويب مي شود تقسيم منافع مي كنند ساده نيست چرا كه آنها كساني هستند كه خودشان از بمب اتم بر عليه كشورهاي ديگر و مردم دنيا در جنگ جهاني دوم استفاده كردند .

به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام حبيب الله غفوري خاطرنشان كرد : اين كشورها هزاران كلاهك هسته اي در دست دارند كه هرساله نسلش را پيشرفته مي كنند و حتي آن را در اختيار يك حيوان وحشي لجام گسيخته به اسم اسرائيل گذاشته اند كه هيچ گونه نظارت بين المللي را تا به حال نپذيرفته است و امروز اينها مدعي شده اند ملت فرهيخته ، انقلابي ، متعهد ، مدين ، عالم و پيشرفته در دنيا به نام ملت ايران مي خواهد احتمالا در آينده بمب اتم بسازد .

خطيب جمعه موقت ميبد با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب از همان لحظه اول با مذاكره دولت با امريكا و كشورهاي اروپايي در خصوص مسائل هسته اي كشورمان تا صدور بيانيه لوزان گفت : با صدور اين بيانيه هيچ اتفاقي نيافتاده است و هيچ الزامي براي طرفين براي توافق در آن وجود ندارد .

وي با اشاره به اظهار نظر برخي آقايان كه چرا مردم نسبت به اين واقعه بزرگ شادي از خود نشان نمي دهند تصريح كرد : ملت اهل بصيرت و درك است و مي فهمند وقتي اتفاقي نيافتده است چرا بايد به خيابان بريزد و شادي كنند .

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه دستاوردهاي هسته اي جمهوري اسلامي ايران انفجار عشق و استعدادهاي دروني جوانان متخصص اين ملت است و به هيچ وجه قابل معامله نيست گفت : اين دستاورد بزرگ بايد به عنوان يك سرمايه عظيم ماندگار ملي باقي بماند.

حجت الاسلام غفوري ، انرژي هسته اي را از مهمترين مطالبات ملت بزرگ ايران و نسل امروز و آينده خواند و افزود: كسي از مسئولين در ذهنش اين مطلب نباشد كه چرخش ۴ تا سانتريفيوژ چه اهميتي دارد ؟

خطيب جمعه موقت ميبد ، انرژي هسته اي را براي ملت بزرگ ايران و نسل آينده سرنوشت ساز دانست و گفت : انرژي هسته اي در دارو و امور پيچييده كاربرد دارد و اگر مي خواهيم روي پاي خود بايستيم و به دشمنان وابسته نباشيم و براي نجات ملت هاي مظلوم از يوغ مستكبران و شياطين بشتابيم تا آنها هم بتوانند از اين نعمت الهي بدون ظلم و غارت سرمايه كشورشان استفاده كنند بايد اين دستاورد بزرگ را حفظ كنيم .

وي با اشاره به دغدغه هاي رهبر عظيم الشان انقلاب مبني بر قابل اعتماد نبودن طرف مذاكره گفت : سخنان رئيس جمهور آمريكا بعد از چند ساعت از اعلام بيانيه لوزان برخلاف واقع بود بنابراين مسئولين بايد با صراحت اعلام كنند كه طرف مذاكره كننده غير قابل اعتماد است و ملت ايران به طرف هاي مذاكره كه دشمنان خونين اين ملت بوده و هستند اصلا اعتماد ندارند.

حجت الاسلام غفوري با تاكيد بر اينكه رويكرد دولت از مذاكره با گروه ۱+۵ لغو همه تحريم ها است تصريح كرد : در هرگونه توافق بايد عزت ملت و منافع ملي و ارزشهاي انقلاب اسلامي حفظ شود .

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه توافقات نبايد نظارت استثنايي براي امور ما ايجاد كند افزود : آنها نبايد در امور داخلي ما دخالت كنند و نسبت به صنايع پيشرفته دفاعي و امنيتي ما ورود و فضولي كنند.

خطيب جمعه موقت ميبد لغو تمامي تحريم ها به صورت يكجا در همان روز اول اجراي توافق را نتيجه حداقلي توافق در مذاكرات دانست و گفت : قطعا ملت بزرگ ايران حامي و پشتيبان اين توافق با چنين رويكردي در آينده خواهد بود .

امام جمعه موقت ميبد در ادامه جنايات آل سعود در كشتار بي رحمانه مردم مظلوم يمن را محكوم كرد و گفت : سرزمين يمن با مردمي كهن ، معتقد و مجاهد ، باتلاقي بيشتر براي آل سعود نخواهد بود.

حجت الاسلام غفوري افزود : در صورتي كه آل سعود جنايتكار متنبه نشود و دست از جنايات و كودك كشي و كشتن مردم بي گناه برندارد ؛ يقين بداند كه در باتلاقي كه با دست خودشان درست كرده اند به فضل الهي و با مجاهدت مردم يمن و با حمايت ملت ايران غرق خواهندشد.

امام جمعه موقت ميبد در آغاز خطبه هاي نماز جمعه ،ضمن تبريك سالروز ميلاد امام خمینی (ره ) ، ميلاد با سعادت صديقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله عليها را به نمازگزاران تبريك گفت و به سيره و فضائل نوراني بانوي اسلام