به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين شهرستان با اشاره به دور تازه مذاكره با نمايندگان گروه ۱+۵ در سطح كارشناسان و معاونين و خط قرمزهاي ايران گفت : در مذاكراتي كه تا دهم تير با طرف مقابل خواهيم داشت بايد خط قرمز هسته اي در اين مذاكرات رعايت و عزت كشور را حفظ كنند .

به نقل از ميبد آدينه ،‌ حجت الاسلام محمد اعرافي با تاكيد بر اينكه حتي يك حركت علمي هسته اي هم نبايد متوقف شود تصريح كرد : تيم مذاكره كننده بايد بر ادامه تحقيق و توسعه هسته اي در جريان و متن مذاكرات هسته اي پافشاري كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد تاكيد كرد : هيچ كس حق معامله بر روي دستاوردهاي هسته اي كشور را ندارند و روابط ما و  آژانس بين المللي انرژي هسته اي كه دست خود دشمن است بايد به صورت متعارف و غير فوق العاده باشد .

وي افزود : تامين نيازهاي كشور در زمينه غني سازي به ميزان ۱۹۰ هزار سو بايد انجام شود .

حجت الاسلام اعرافي با بيان اينكه نيازها و تحريم هاي ظالمانه استكبار ، غرب و امريكا نبايد به مذاكرات گره بخورد تصريح كرد : اين مذاكرات همانطور كه مقام معظم رهبري تاكيد دارند بايد فقط در بحث هسته اي باشد .

امام جمعه موقت ميبد خاطرنشان كرد : همانطور كه فرماندهان نظامي و سپاه ما معتقدند : دشمن حق نزديك شدن به پايگاههاي موشكي و نظامي ما را ندارند و اگر نزديك شوند با سرب داغ جواب آنها را خواهيم داد.

حجت الاسلام اعرافي در ادامه با اشاره به حملات ددمنشانه رژيم وهابي آل سعود به كشور يمن گفت : ۲۷ روز بمباران كشور يمن از سوي رژيم مزدور و تا دندان مسلح آل سعود همانند جنايتي است كه رژيم صهيونيستي بر عليه مردم غزه و فلسطين انجام داد .

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه رژيم پوسيده آل سعود به بهانه از بين بردن زيرساخت هاي انصارالله و حوثي ها ، زنان و كودكان مظلوم يمن را هدف قرار داد افزود : اين خيال باطل است كه آل سعود به اهداف خود دست يابد .

خطيب جمعه موقت ميبد با اشاره به اينكه شايد براي خيلي ها اين سوال پيش آيد كه چرا انصارالله حمله موشكي به عربستان نمي كند افزود : جواب اين شبهه اين است كه آنها به دنبال اين هستند كه ضربه اي را به مكه و مدينه بزنند و آن را به گردن انصارالله بياندازند .

وي تصريح كرد : انصارالله يمن در اين مسئله گول توطئه هاي عربي عبري امريكايي را نخوردند و هوشمندانه جلوي حملات دشمن داخلي كه همان تكفيري هاي خونريز هستند را گرفتند.

 

امام جمعه موقت ميبد در ادامه پنجم ارديبهشت سالروز شسكت مفتضحانه نظاميان امريكا در صحراي طبس را گرامي داشت .

حجت الاسلام محمد اعرافي با اشاره به عمليات دلتاي تفنگداران امريكايي كه به بهانه آزادي گروگانهاي خود از لانه جاسوسي شان در ايران در صحراي طبس با چندين هواپيماي غول پيكر و هلي كوپتر فرود آمده بودند گفت : ۱۳۲ تفنگدار امريكايي كه قرار بود با بالگردها خود را به تهران برسانند و با لباس مبدل و غيرنظامي ، گروگانها را آزاد كنند به اذن الهي طوفان شن مانند ابابيل بر سر آنها فرود آمد و با برخورد بالگردها به هواپيماها عده زيادي از آنها به هلاكت رسيدند.

خطيب جمعه موقت ميبد اين شكست بزرگ استكبار و امريكا در صحراي طبس را معجزه الهي خواند و گفت : نوجوانان و جوانان ما بايد در اين باره مطالعه و عاقبت شوم دشمنان نظام و انقلاب را مشاهده كنند .

وي ياد و خاطره شهيد منتظر قائم فرمانده وقت سپاه پاسداران استان يزد را گرامي داشت و افزود : اين شهيد بزرگ بنا به خيانت بني صدر به درجه رفيع شهادت نائل شد .

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به خيانت عده اي از روشنفكر نماهايي كه دستشان در دست منافقين بود گفت : كساني كه هم و غم آنها راضي كردن اربابان مستكبر بود بني صدر يكي از اين افراد بود كه با از بين بردن جزئيات نقشه هاي امريكا ، خيانت بزرگي را بر عليه ملت ايران مرتكب شد .

حجت الاسلام اعرافي ، هشتم ارديبهشت سالروز شهادت سرلشگر خلبان شهيد شيرودي را نيز گرامي داشت .

وي سالروز ولادت با سعادت حضرت جوادالائمه عليه السلام را به شيعيان آن حضرت تبريك گفت و افزود : امام جواد عليه السلام پايه هاي امامت را استوار كرد و خط خلافت و رهبري را در اهل بيت حفظ كرد.

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به جلسات مناظره اي كه دشمنان براي زير سال بردن امام جواد (ع) برقرار كرده بودند خاطرنشان كرد : امام جواد (ع) مناظره اي كه با  يحي بن اكثم داشت امام جواد در حفظ پايه هاي شيعه و نگه داشتن ميراث نبوي و علوي غوغا كرده است .

حجت الاسلام اعرافي با بيان اينكه شيعيان در دروه امام جواد عليه السلام در استبداد بودند اما امام با تدبيري كه انجام داد شيعه را تقويت كرد افزود : يكي از اين تدابير گسيل كردن نمايندگان خاص و ويژه به سمت اقصي نقاط بلاد اسلامي در آن دوره بود تا با مردم ارتباط برقرار كنند .