با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

69 پروژه شهرستان میبد به‌صورت نمادین افتتاح شد


همزمان با چهارمین روز از هفته دولت جلسه شورای اداری شهرستان میبد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندارمیبد و مدیران و رؤسای ادارات و ارگان‌ها در فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: همزمان با هفته دولت در بخش عمرانی 292 پروژه با 197 میلیارد تومان اعتبار در سطح استان به بهر برداری می‌رسد که بخشی از آن با حضور خیرین و بخش خصوصی بوده است.

سید حسینی بابیان اینکه امروز هم 69 پروژه به‌صورت نمادین در حاشیه شورای اداری میبد با 17 میلیارد تومان افتتاح شد گفت: این پروژه‌ها در چند ماه گذشته به اتمام رسیده و خدمات‌رسانی آن‌ها شروع‌شده بود.

وی در حاشیه افتتاح نمادین پروژهای هفته دولت در میبد با اشاره به سیاست دولت گفت: سیاست دولت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است که تعدادش هم زیاد است و مجموع پروژه‌هایی که امسال و سال آینده می‌توانیم به بهره‌برداری برسانیم در اولویت کارمان است.

سید حسینی با اشاره به تعداد زیاد پروژه‌های نیمه‌تمام گفت: تقریباً بیشتر این پروژه‌ها هیچ‌گونه توجیه فنی و اقتصادی ندارند و آنچه در این دو سال سعی کردیم که به آن بپردازیم این بود که به‌نوعی این پروژه‌ها را به سرانجام برسانم.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بابیان اینکه سال 85 اعتبار استان 240 میلیارد تومان با 80 درصد تخصیص بود درحالی‌که سال 92 این میزان به 60 میلیارد تومان و به 20 درصد تخصیص کاهش یافت افزود: اعتبار استان امسال 90 میلیارد تومان است که هنوز هیچ تخصیصی نیامده این در حالی است که هزینه‌های پروژه‌ها 3 برابر و اعتبار ما یک‌سوم شده است.

 سید حسینی تصریح کرد: فرمانداران باید در شورای برنامه‌ریزی شهرستان فقط پروژه‌های توجیه دار بالای 80 درصد را معرفی کند تا بااعتبار محدودی که وجود دارد این پروژه هرچه سریع‌تر بر سرانجام برسد.

فرماندارمیبد هم در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم یاد و خاطره شهدای دولت را گرامی داشت و گفت: حقیقتاً شهید رجایی و باهنر الگوی تلاش و ایثار و فداکاری در خدمتگزاری به اسلام و انقلاب و ملت بزرگ ایران بودند.

حسین فلاح گازرسانی به بخش ندوشن، احداث فاز اول پارک بانوان، پارک بانوان بفروئیه، اجرای شبکه توزیع گاز و ساخت 3 ایستگاه بی تی اس، بهسازی و آسفالت جاده‌های روستایی، فاز سوم روفوژ میانی خیابان امام و تکمیل روشنایی، مرمت و بهسازی مراکز محلات مهرجرد و فیروزآباد، ساماندهی ورودی روستای مزرعه کلانتر، راه‌اندازی گیرنده دیجیتال در ندوشن و ساماندهی و پیاده‌روسازی برخی مناطق را بخشی از این پروژه‌ها برشمرد.

امام‌جمعه موقت میبد، رئیس شبکه بهداشت و درمان و مدیر آموزش‌وپرورش هم در این جلسه گزارشی با تشریح ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های میبد در عرصه‌های مختلف گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های دستگاه خود ارائه کردند.


آدرس کوتاه :