رئیس اداره بهزیستی میبد:

6 دهم درصد آمار نابینایی در سال‌های اخیر درمیبد کاهش یافته است


دوازدهم تا هجدهم آذر روز جهانی معلولین نام‌گذاری شده است به همین مناسبت مراسم جشن معلولان در شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این مراسم که فرماندارمیبد هم حضور داشت دوازدهم آذر روز جهانی معلولین را به همه معلولان تبریک گفت و افزود: معلولین قشر مهمی از جامعه ما هستند و باید موردتکریم همه ما مسئولین و خانواده‌ها قرار گیرند.

 

حسین فلاح افزود: بسیاری از معلولین دارای توانمندی‌هایی هستند که نیاز به حمایت دارند و باید در جامعه فضای مناسبی را برای رشد آن‌ها در همه ابعاد فراهم کرد.

رئیس اداره بهزیستی گفت: بهزیستی در راستای وظایف خود در ارائه خدمات به معلولین در سال گذشته توانسته است به 970 نفر از معلولین تحت پوشش خود را درزمینهٔ مستمری و خدمات توان‌بخشی و وام‌های اشتغال‌زایی خدمات ارائه کند.

سید محسن فلاح از کاهش قابل‌توجه آمار نابینایی در شهرستان میبد خبرداد و گفت: با غربالگری 5 هزار و 400 نفر در بحث ژنتیک، نابینایی و ناشنوایی، آمار نابینایی در شهرستان میبد در سال‌های اخیر به زیر 6 دهم درصد کاهش‌یافته است و در چند سال اخیر حتی یک نوزاد ناشنوا هم در این شهرستان متولد نشده است.

فلاح با اشاره به فعالیت مرکز تحقیقات ژنتیک در شهرستان میبد گفت: با اجباری شدن مشاوره قبل از ازدواج، گام‌های خوبی در جلوگیری از فرزندان معلول در این مرکز برداشته‌شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم در جامعه ما فضایی فراهم شود که معلولین هم به‌طور مساوی بتوانند از فضاهای رفاهی و تفریحی و عمومی بهره‌مند شوند.

رئیس اداره بهزیستی میبد بحث مناسب‌سازی را یکی از اولویت‌های این اداره در شهرستان خواند و گفت: مناسب‌سازی درمیبد عزم مجدی می‌طلبد و باید بانک‌ها و دستگاه‌های اداری کمک کنند تا معلولین بتوانند به‌راحتی در خیابان‌ها و مراکز تفریحی و عمومی عبور و مرور کنند.


آدرس کوتاه :