رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور:

470 پایگاه امداد جاده‌ای در سطح کشور فعالیت دارند


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور در حاشیه افتتاح پایگاه خیری امداد و نجات بین‌شهری کمربند غربی میبد گفت:470 پایگاه امداد جاده‌ای در محورهای مواصلاتی باهدف کمک به حوادث ترافیکی در سطح کشور فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، با حضور" مرتضی سلیمی" رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور،"حسین فلاح" فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین، پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین‌شهری هلال‌احمر در کمربند غربی میبد افتتاح شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور در حاشیه آیین افتتاح این پایگاه گفت:470 پایگاه امداد جاده‌ای در محورهای مواصلاتی باهدف کمک به حوادث ترافیکی در سطح کشور فعالیت دارند.

مرتضی سلیمی افزود: بیشتر این پایگاه‌ها علاوه بر پاسخگویی بر حوادث ترافیکی رادارند کمک به کاهش این حوادث را هم در دستور کاردارند که ساختار این پایگاه‌ها به این نحو است که بتوانند خانواده‌ها در این پایگاه‌ها استراحت هم بکنند تا با تجدید روحیه ادامه مسیر را رانندگی کنند

سلیمی بابیان اینکه پایگاه‌ها در محورهای مختلف و در ایام سال مثل ایام نوروز، طرح تابستانه و طرح زمستانه حداکثر به هزار و 300 پایگاه افزایش پیدا می‌کنند افزود: افزایش این پایگاه‌ها به این خاطراست تا به کاهش حوادث ترافیکی و جاده‌ای و تلفات ناشی از حوادث ترافیکی که متأسفانه به علت عدم رعایت ترافیکی و توصیه‌های پلیس روبه افزایش بوده است کمک کنیم.

وی با اشاره به پایگاه بین‌شهری میبد هم گفت: این پایگاه جای نگرانی ندارد و تا حد اعلا نیازهایش امروز بعد از جلسه‌ای که در شورای معاونین استان خواهیم داشت هر کمکی که نیاز داشته باشد که بهتر بتواند خدمت ارائه کند دریغ نخواهیم کرد.

فرماندارمیبد هم گفت: باکاری که آقای موسوی خیر میبدی در احداث این پایگاه انجام دادند فتح البابی در کشور شد تا در کارهایی که به‌نوعی جنبه خیر و نفی عمومی دارد و هلال‌احمر حضور دارد خیرین هم مشارکت کنند.

حسین فلاح افزود: با توجه به اینکه این مسیر تهران –بندرعباس از مسیرهای پرتردد محسوب می‌شود با تجهیز و تکمیل این پایگاه بتوانیم شاهد کمترین حادثه در این مسیر باشیم.

برای احداث این پایگاه در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع و با زیربنای 500 مترمربع که مجهز به درمانگاه سرپایی و استراحتگاه وامداد رسانی به حوادث جاده‌ای است؛ یک میلیارد تومان از محل خیری و اعتبارات استانی و ملی جمعیت هلال‌احمر هزینه شده است.


آدرس کوتاه :