جانشین ستاد مناسب‌سازی کشور:

41 درصد از محیط اداری درکل کشور مناسب‌سازی شده است


جانشین ستاد مناسب‌سازی کشور در چهارمین جلسه ستاد مناسب‌سازی شهرستان میبد از تصویب آیین‌نامه جامع ایجاد مناسب‌سازی فضای عمومی واداری در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، چهارمین جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان و ستاد مناسب‌سازی شهرستان میبد به ریاست «فرزین خادمی» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد و با حضور «امیر خراسانی» جانشین ستاد مناسب‌سازی کشور و جمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

جانشین ستاد مناسب‌سازی کشور در دراین جلسه از تصویب آیین‌نامه جامع ایجاد مناسب‌سازی فضای عمومی واداری در کشور خبر داد.

امیر خراسانی دسترسی آسان‌تر معلولین، جانبازان و سالمندان در محیط‌های شهری وادارات را از وظایف اصلی این ستان خواند و افزود: مهم این است که ما این دغدغه را به مسئولین منتقل و تسهیلگر آن باشیم.

وی بابیان اینکه در جشنواره شهید رجایی امسال مشخص شد 41 درصد از محیط اداری درکل کشور مناسب‌سازی شده است؛ گفت: شهرداران، فرمانداران شهرستان‌ها باید نظارت بر اجرای دقیق پروژه‌ها با پیوست مناسب‌سازی و دسترسی آسان معلولین و همچنین پی گیری جدی مسئولین در سد معبر و پایان کار ساختمان‌های مرتفع و فضای بهداشتی و داروخانه‌های شهرستان را در دستور کار خود قرار دهند.

در حال حاضر یک‌سوم جمعیت شهرستان میبد نیاز به مناسب‌سازی دارند که پیش‌بینی می‌شود طرح جامع مناسب‌سازی شهرستان ظرف دو سال انجام گیرد.

یادآور می‌شود؛ 40 درصد شهرستان میبد مناسب‌سازی شده و همچنین مناسب‌سازی درمیبد از سال 88 شروع‌شده و شهرستان میبد نیز به‌عنوان کاندید شهر بدون مانع اعلام آمادگی نموده است.


آدرس کوتاه :