مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد:

37 درصد چاه‌های کشاورزی و صنعتی میبد دارای کنتور هستند


مدیرعامل شرکت آ ب منطقه‌ای یزد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی و رویداد آبی میبد که با حضور فرماندارمیبد و مدیران ادارات برگزار شد؛ گفت: شهرستان میبد مثل دیگر نقاط استان با مشکل کمبود منابع آب مواجه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محمدمهدی جوادیان زاده بابیان اینکه مصارف ما بیشتر از آبی است که هرسال در سفره‌های زیرزمینی جمع می‌شود افزود: به همین خاطر هرساله با افت آب زیرزمینی در شهرستان میبد مواجهیم.

جوادیان زاده گفت: بر اساس داده‌هایی که وجود دارد بیشترین نشست زمین را درجایی نزدیک شهرستان میبد داریم و این هشداری برای ماست که بحث تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی را در این منطقه تسریع کنیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد نصب کنتور چاه‌های کشاورزی و چاه‌های صنعتی را از اولویت‌های این شرکت در شهرستان میبد خواند و گفت:در حال حاضر نزدیک به 37 درصد چاه‌های کشاورزی و صنعتی در شهرستان میبد دارای کنتور هستند.

جوادیان زاده بابیان اینکه به چاه‌های کشاورزی که در نصب کنتور مشکل‌دارند تسهیلاتی برای کشاورزان ارائه می‌شود گفت: در خصوص رودخانه‌های شهرستان میبد هم قرار شد شهرداری‌ها همکاری لازم را داشته باشند تا در حوزه شهرها و طرح داخل شهر ساماندهی رودخانه‌ها را داشته باشیم که در این زمینه مطالعات را شروع کردیم و به‌زودی به سرانجام می‌رسد.

وی افزود: امیدواریم با همکاری هم بتوانیم منابع قلیل آب را در استان مدیریت کنیم و مردم می‌توانند هرگونه گزارش خود را درزمینهٔ تخلفات به سامانه 31077 آب منطقه‌ای استان که به‌صورت تمام‌وقت فعال است اعلام کنند.
آدرس کوتاه :