جندقیان معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

28 میلیارد تومان در روستاهای هدف گردشگری هزینه شده است


معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در بازدید از روستاهای میبد گفت: طی پنج سال وزارت کشور علیرغم اینکه وظیفه‌اش توسعه و ایجاد اشتغال نیست، با تفاهم‌نامه‌ای که با میراث فرهنگی داشته 28 میلیارد تومان را در 280 روستای هدف گردشگری هزینه کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، "سعید رضا جندقیان" معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با حضور در میبد از طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرای مناطق روستایی این شهرستان بازدید کرد.

گرمابه سنتی حسن‌آباد، آسیاب آبی بیده و گیلون، روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر و قلعه وزیر رکن‌آباد ازجمله این پروژه‌ها بودند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در بازدیدها گفت: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری در استان یزد وجود دارد که نشان‌دهنده تاریخ بسیار کهن، ریشه‌دار و اصیل این منطقه، همچنین هوشمندی و سازگاری مردمان با طبیعت و شرایط اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی آن می‌باشد.

سعید رضا جندقیان افزود: اگر ما بتوانیم ازنظر اقتصادی تنها در حوزه گردشگری و خدمات مبتنی بر آن سرمایه‌گذاری کنیم، نیاز به نفت و بودجه‌های مالیاتی نخواهیم داشت.

جندقیان یادآور شد برای توسعه اشتغال و فعالیت‌های مبتنی بر گردشگری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و نیز وزارت کشور تمهیدات بسیار خوبی را اندیشیده‌اند و تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان میراث و گردشگری در این زمینه‌ها امضاشده است.

وی در ادامه گفت: از 280 میلیارد ریال برای کمک به 280 روستای هدف گردشگری یا به عبارتی کمک به 500 روستای هدف گردشگری طی 5 سال با دادن هزینه‌ای به مبلغ 100 میلیون تومان به هر روستا، 55 درصد تعهدات طی دو سال انجام‌شده است.

ایشان با اشاره به قابلیت‌های گردشگری که در استان یزد وجود دارد، خاطرنشان کرد: ممنوعیت و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان باهدف حمایت از پروژه‌های زیرساختی در حوزه گردشگری با توجه به توان بازپرداخت اقساط وجود ندارد.

این مقام مسئول در پایان گفت: استان یزد به جهت قابلیت‌هایی که دارد محدودیتی را برای وام‌های پست‌بانک نخواهد داشت و به هر میزانی که دفتر روستایی و معاون عمرانی تعریف کنند برای پروژه‌های زیرساختی که دهیاری‌ها را بتواند به شرایط پایدار برساند کمک خواهیم کرد.

گفتنی است مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، بخشدار مرکزی و بفروئیه میبد جندقیان را در این بازدیدها همراهی می‌کردند.

 


آدرس کوتاه :