۷۵ طرح به مناسبت دهه فجر در میبد بهره‌برداری شد


۷۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد تومان با حضور معاون امور عمرانی استاندار یزد و تعدادی از مسوولان استان و شهرستان در میبد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از ایرنا، معاون امور عمرانی استاندار یزد روز شنبه در این مراسم گفت: از آغاز دهه مبارک فجر تا به امروز ۲۸۰ پروژه در شهرهای مختلف استان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان دربخش های مختلف صنعت ، فرهنگی ، ورزشی ، آموزشی و... افتتاح شده که با توجه به آنها و در مقایسه آنچه بعد از انقلاب انجام شده با دوران قبل از انقلاب شاهد روی دادن اتفاق‌های خوبی هستیم.

محسن صادقیان افزود: امروز ۹۷ درصد از شهر و روستاها از نعمت گاز برخوردار هستند ، ۱۷ پارچه آبادی در استان هم که گاز ندارند باید به شکلی خاص آنها را از نعمت گاز بهره‌مند کرد.

وی ادامه داد : همینطور سایر خدمات را که نگاه کنیم به همین شکل می توان مقایسه و آثار و دست‌آوردهای انقلاب را دید.

این مسئول گفت:با پیگیری‌هایی که انجام شده اقدامات خوبی برای تعیین سرمایه گذار برای ایجاد آزادراه صورت گرفته‌است.

وی با اشاره به اینکه امسال بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان توزیع اعتبارات عمرانی داشته‌ایم ادامه داد: در کنار اعتباری که ما در۴۰ درصد در تملک دارایی و سرمایه ، ۲۰ درصد سه درصد نفت و ۳۰ درصد در توازن داشته ایم بنا به شرایط نقدی کشور معادل آن به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار یزد گفت: در ۱۰ماهه سال جاری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان به صورت نقد و ارزش افزوده به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان کمک شده‌است.

نماینده مردم و تفت و میبد هم گفت:در میبد همه مسوولان و امام جمعه جلساتی برای انجام فعالیت همراه با انسجام ، هم افزایی و بخشی‌نگری داشته اند و پروژه‌های انجام شده با این میزان اعتبار بسیار قابل توجه می‌باشد.

دکتر کمال دهقانی افزود: همچنین ارائه تسهیلاتی که برای رونق اقتصادی در بخش های گوناگون شده جای قدردانی دارد.

فرماندار میبد هم با اشاره به پروژه‌هایی که به صورت نمادین و حضوری افتتاح گردید، گفت: پروژه های انجام شده در بخش‌های مختلف علی رغم محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی واقعا ارزشمند است.

حسین فلاح در ادامه از صندوق کارآفرین امید برای ارائه تسهیلات در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی تشکر کرد.

صبح امروز پروژه های امداد و نجات با هزینه کرد یک میلیارد تومان توسط خیرین و ۲ میلیارد تومان اعتبارات دولتی  و همچنین سالن چند منظوره ورزشی حجت آباد ، ساماندهی ورودی رکن آباد ، ساختمان آموزشی آموزشکده فنی پسران و نمایشگاه دست‌آوردهای صنایع دستی در حوزه زیلو افتتاح شد.

در این نمایشگاه نمونه‌های چشم نوازی  از کاربری‌های زیلو که جنبه تزئینی و دکوراسیون  دارد به نمایش گذاشته شده‌است.
آدرس کوتاه :