بخشدار مرکزی میبد در گفتگو با نارین نیوز؛

۶۵۰ برج نور مسیر پل خورشید تا دانشگاه میبد را روشن می کند/ پایان امسال زمان قطعی بهره برداری


بخشدار مرکزی میبد گفت: عملیات پروژه روشنایی از پل خورشید تا دانشگاه آزاد میبد با اعتبار 60 میلیارد ریال در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از نارین نیوز؛ محمدحسین قاسمی اظهار داشت: این پروژه هیچگونه اعتبار ردیفی و سازمانی ندارد و با تأکید فرماندار میبد مقرر شد به صورت جهادی و با همکاری ادارات مرتبطی چون، شهرداری میبد، بخشداری مرکزی، اداره راه، اداره برق و جمعی از کارخانجات صنعتی شهرستان، به طول ۲۴ کیلومتر در دولاین رفت و برگشت از پل خورشید تا دانشگاه آزاد میبد به انجام برسد.

قاسمی مبلغ برآوردی این پروژه را بیش از ۶۰ میلیارد ریال عنوان نمود و تصریح کرد: این مبلغ شامل فنداسیون بندی، کابل کشی، ساخت برج نور با سربندی، جدول بندی مسیر و خط انتقال تغذیه انرژی و شبکه روشنایی و ترانس ها می باشد.

بخشدار مرکزی میبد اظهار داشت: طبق طرح تهیه شده توسط اداره برق، در این مسیر ۶۵۰ برج نور ۱۲ متری به فاصله ۴۰ متر از یکدیگر نصب می شود.

وی در پاسخ به این سوال که طبق اظهارات برخی مسئولان، قرار بود این پروژه تا اوایل سال۹۴ به بهره برداری می رسید، گفت: عملیات ایجاد روشنایی این مسیر بسیار سنگین است و تاکنون مشغول تهیه نقشه ها و تاییدیه های لازم جهت اجرای آن بوده ایم.

قاسمی اضافه کرد: قرارداد مربوطه با پیمانکار در حال انعقاد است و عملیات جانمایی و حفاری چاله ها از همین هفته شروع خواهد شد.

این مسئول در پایان با بیان این که کمک کارخانجات مستقر در مسیر در اجرای این طرح بسیار موثر است، اظهار امیدواری کرد: در نظر داریم طبق برنامه ریزی های انجام شده و با همکاری ادارت مرتبط، این پروژه تا پایان سال ۹۴ به بهره برداری برسد.
آدرس کوتاه :