رییس ستاد انتخابات میبد در گفتگو با نارین:

۵۴هزار نفر در میبد واجد شرایط رأی دادن هستند


رییس ستاد انتخابات شهرستان میبد گفت: در شهرستان میبد 73 شعبه ثبت نام و اخذ رأی در نظر گرفته شده است که 54 شعبه در شهر و بخش مرکزی میبد، 6 شعبه در بخش ندوشن، 12 شعبه در بخش بفرئیه و یک شعبه در مزرعه کلانتر نسبت به اخذ آراء مردم در روز رأی گیری اقدام می کنند.

محمد حسین قاسمی با اشاره به برگزاری دو انتخاب پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این انتخابات همزمان با سراسر کشور، روز هفتم اسفند در شهرستان میبد به عنوان حوزه فرعی حوزه انتخابیه تفت و میبد برگزار خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات شهرستان میبد خاطرنشان کرد: در شهرستان میبد ۷۳ شعبه ثبت نام و اخذ رأی در نظر گرفته شده است که ۵۴ شعبه در شهر و بخش مرکزی میبد، ۶ شعبه در بخش ندوشن، ۱۲ شعبه در بخش بفرئیه و یک شعبه در مزرعه کلانتر نسبت به  اخذ آراء مردم در روز رأی گیری اقدام می کنند.

وی افزود: اقلیت های زرتشتی نیز می توانند با مراجعه به شعبه مستقر در روستای مزرعه کلانتر رأی خود را برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صندوق بیندازند.

قاسمی در خصوص اختصاص صندوق برای اقلیت های زرتشتی گفت: در روستای مزرعه کلانتر نیز با استقرار صندوق ثابت، آراء انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از هموطنان زرتشتی جمع آوری می شود که مدیریت هیئت اجرایی و نظارت اخذ آراء خبرگان رهبری در این شعبه از فرمانداری میبد و هیئت اجرایی و نظارت اخذ رأی مجلس شورای اسلامی، از اقلیت های زرتشتی و مدیریت آن از استان تهران صورت می گیرد.

وی همچنین در خصوص برگزاری انتخابات در حوزه ندوشن اظهار داشت: مدیریت برگزاری انتخابات و جمع آوری آرا مجلس خبرگان در بخش ندوشن به عهده فرمانداری میبد و مدیریت و جمع آوری آرا نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این بخش که به نماینده یزد و اشکذر رأی خواهند داد، به عهده فرمانداری یزد می باشد و عوامل برگزاری اقلام انتخابات را از حوزه مربوطه تحویل می گیرند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان میبد همچنین اضافه کرد: برای شهرهای میبد و بخش مرکزی، بخش بفروئیه، بخش ندوشن و اقلیت های مذهبی هر کدام یک هیئت اجرایی تشکیل شده است.

بخشدار مرکزی میبد با ذکر این مطلب که انتخابات روز جمعه به صورت نیمه مکانیزه برگزار خواهد شد، بیان داشت: در این دوره از انتخابات استعلام شماره ملی و فرم های تجمیع آرا به صورت سیستمی و ثبت نام و اخذ رای افراد واجدشرایط به صورت دستی و کاغذی انجام خواهد شد.

وی افزود: آگهی شعب ثابت و سیار اخذ رأی و همچنین لیست داوطلبان نمایندگی در سطح شهر منتشر شده که اسامی نهایی نامزدها نیز روز رأی گیری در محل استقرار شعب درج خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات شهرستان میبد با اشاره به این که نامزدهای انتخابات می توانند در هر شعبه نماینده داشته باشند، گفت: یک یا چند نامزد انتخابات می توانند برای هر شعبه یک نماینده اختصاص دهند؛ ولی امکان اختصاص یک نماینده برای چند شعبه اخذ رای وجود ندارد.

این مسئول همچنین افزود: نماینده نامزد صرفاً می تواند از زمان رأی گیری تا پایان شمارش آرا نظارت داشته باشد.

محمد حسین قاسمی با اشاره به آمادگی کامل ستاد انتخابات برای برگزاری دو انتخابات در روز جمعه (۷ اسفند) بیان داشت: ستاد انتخابات شهرستان از رییس، دبیر و ۵ کمیته فن آوری IT، تبلیغات و اطلاع رسانی، حقوقی و آموزش، تدارکات و پشتیبانی و کمیته امنیتی تشکیل شده و احکام مسئولان کمیته ها نیز صادر گردیده است.

وی در ادامه اظهار داشت: همه تدارکات و پشتیبانی لازم انجام شده و اقلام انتخابات اعم از برگه های تعرفه و صندوق های اخذ رأی نیز از مرکز استان به شهرستان منتقل گردیده است که صبح روز رأی گیری به عوامل برگزاری تحویل داده می شود.

رییس ستاد انتخابات شهرستان گفت: در هر شعبه اخذ رأی ۱۵ تا ۲۰ نفر شامل اعضای اجرایی شعبه، اعضای هیئت نظارت، نماینده فرماندار یا بخشدار، بازرسین، ناظرین و محافظین شعبه فعالیت دارند.

قاسمی از همکاری نیروهای بسیج با عوامل انتظامی در برخی شعب خبر داد و گفت: در تعدادی از شعب اخذ رأی نیروهای بسیجی با یک یا چند نیروی پلیس جهت تأمین امنیت انتخابات حضور دارند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان اضافه کرد: در محل ستاد انتخابات نیز اتاقی برای خبرنگاران در نظر گرفته شده و طبق دستور استانداری صرفاً رسانه های مکتوب و مجازی دارای مجوز می توانند برای پوشش اخبار انتخابات حضور داشته باشند.

وی زمان اخذ رای از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر روز جمعه ۷ اسفند اعلام کرد و گفت: در صورت اعلام وزارت کشور زمان رأی گیری تمدید خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات شهرستان میبد با بیان این که در شهرستان میبد بیش از ۵۴۰۰۰ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند، اضافه کرد: طبق قانون تمامی افراد که ۱۸ سال داشته باشند، یعنی متولدین ۱۳۷۶/۱۲/۰۷ و قبل از آن می توانند برای رأی دادن به نامزد مورد نظر خود در این دوره از انتخابات شرکت کنند.

وی گفت: همراه داشتن کارت ملی برای رأی دادن ضروری نیست، ولی همراه داشتن شناسنامه و دانستن کد ملی برای ثبت در سیستم الزامی است.

قاسمی در پایان با اشاره به مشارکت و فعالیت خوب نامزدها در ایام تبلیغات انتخابات، از همکاری و زحمات شهرداری میبد نیز قدردانی کرد.

وی همچنین از مردم دعوت کرد برای سرنوشت کشور و ترسیم آینده بهتر برای خود و فرزندانشان در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند و برای پیشگیری از ازدحام جمعیت و شلوغی شعب، حتی الامکان در ساعات اولیه، رأی خود را به صندوق بیندازند.
آدرس کوتاه :