معاون فرماندار میبد:

یک‌صد غرفه برای ساماندهی پنج‌شنبه‌بازار امامزاده خدیجه خاتون طراحی می شود


معاون فرماندارمیبد در جلسه ساماندهی پنج‌شنبه‌بازار امام‌زاده خدیجه خاتون این شهرستان گفت: امام‌زاده خدیجه خاتون شهرستان میبد در محل مهرجرد یکی از اماکن زیارتی مهم این شهرستان است که موردتوجه عموم قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد افزود: امام‌زاده خدیجه خاتون که بر اساس اعتقادات مردم دختر حضرت امام موسی بن جعفر و خواهر امام رضا علیه‌السلام و بر اساس شجره‌نامه موجود خواهر امام‌زاده جعفر یزد می‌باشد همواره به لحاظ معنوی در این محل از جایگاه ویژه‌ای‌ برخوردار بوده به‌نحوی‌که در یک صدسال گذشته هم این مکان، محل مناسبی در رونق و پویایی اقتصادی شهر تبدیل‌شده است.

سید محسن فلاح با اشاره به توسعه اطراف این امام‌زاده در چند سال اخیر به همت هیئت‌امنای آن برای برگزاری مراسم‌های فرهنگی و معنوی به ساماندهی پنج‌شنبه‌بازار امامزاده هم تأکید کرد و گفت: ازآنجاکه این محل، فضای معنوی و الهی دارد و بسیاری از مردم در پنج‌شنبه برای زیارت و قرائت فاتحه به اموات خود در این محل حاضر می‌شوند باید به رفاه و آرامش آن‌ها هم توجه داشت.

معاون فرماندارمیبد از طراحی یک‌صد غرفه برای فروشندگان در خیابان امام‌زاده خدیجه خاتون خبر داد و گفت: پویای و رونق اقتصادی در روز پنج‌شنبه باعث شده است تعدادی از دست‌فروشان در کوچه‌های اطراف امامزاده مزاحمت برای مردم فراهم کند به همین خاطر قرار شد از بیستم تیرماه همه دست‌فروشان کوچه‌ها و معابر که باعث ایجاد سد معبر شده‌اند جمع‌آوری و در غرفه‌های تعیین‌شده قرار داده شوند.

فلاح بابیان اینکه این ساماندهی طی سه ماه به همت ستاد ساماندهی با محوریت فرمانداری، شهرداری، نیروی انتظامی، دامپزشکی، بهداشت و درمان، صنعت معدن و تجارت و با همکاری هیئت‌امنای امامزاده حاصل‌شده است از همه شهروندان خواست: در صورت مشاهده دست‌فروشان در اطراف امام‌زاده خارج از غرفه‌های تعیین‌شده، گزارش خود را به بازرسی شهرداری جهت رسیدگی ارائه کنند.

در خدیجه خاتون بیش از یک‌صد فروشنده اعم از لباس، مواد خوراکی، میوه، خشکبار، لوازم‌خانگی و پارچه هر هفته حضور دارند و علاوه بر مردم بومی، از شهرستان‌های هم‌جوار هم برای تهیه نیازهای خود به این محل مراجعه می‌کنند.
آدرس کوتاه :