معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد:

یکی از دستاوردهای انقلاب، حضور بانوان در عرصه‌های مختلف است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست کارگروه کمیته مشورتی بانوان گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی حضور بانوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی و بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از ایرنا، نشست کارگروه کمیته مشورتی بانوان به ریاست " علیرضا ابوالحسنی " معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد و با حضور نمایندگان ادارات و محلات شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

" علیرضا ابوالحسنی " در این نشست، گفت: انقلاب با پشتوانه و حضور مردمی که نیمی از آن‌ها بانوان بودند به پیروزی رسید و در آستانه چهل‌سالگی این حضور به مرحله بلوغ و کامل‌تری نسبت به قبل رسیده است.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه ان‌شاءالله باهمت بانوان، شاهد ایفای نقش پررنگ‌تر آن‌ها در جامعه خواهیم بود، تصریح کرد: شهرستان میبد ظرفیت‌های بالایی برای فعالیت بانوان دارد همچنین مسئولین نیز بالاترین ظرفیت برای پذیرش حضور بانوان در جامعه و حمایت از آن‌ها دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در ادامه با توجه به اینکه بیشترین هدف و برنامه دشمنان فاصله انداختن میان نسل جوان و نظام است به بانوان توصیه کرد تا در انجام فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌های خودشان هدف‌گذاری در جهت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب و معرفی دستاوردهای آن با سمت‌وسوی جوانان داشته باشند که از انقلاب اطلاع ندارند.

وی یادآور شد: علی‌رغم اینکه برنامه‌های ارائه‌شده توسط بانوان موردنیاز جامعه است باید ابتکار و خلاقیت را نیز در اجرای آن‌ها برای جامعه هدف در نظر داشت.

علیرضا ابوالحسنی با اشاره به اینکه تبیین دستاوردهای انقلاب با هدف‌گذاری صحیح لازم است تا ناخواسته تبعات و از مسیر اصلی خارج شدن را به همراه نداشته باشد، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌ها باید همراه با همدلی، یکرنگی، وحدت و به‌دوراز ایجاد تفرقه باشد، همچنین لازم است با برنامه از فضای مجازی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد، همان‌طور که عامل ایجاد آن‌ها فضای مجازی است.

ابوالحسنی همچنین به تولید محتوا به‌خصوص در ارتباط با سالگرد و اهداف انقلاب به‌ویژه در فضای مجازی، ارائه آمارهای دقیق، لزوم اجرای جشن‌ها و مراسم‌ها در مناطق دورافتاده و روستاها و ارائه گزارش‌ها در رابطه با پیشرفت‌های اقتصادی، امنیت، مردم‌سالاری، استقلال که شعار محوری انقلاب بود و... در اجرای برنامه‌ها به‌عنوان دستاوردهای انقلاب اشاره کرد.

معاون سیاسی فرمانداری میبد با اشاره به لزوم توجه به موضوع زیلو در انجام فعالیت‌ها و ارائه برنامه‌ها با عنایت به جهانی‌شدن آن، ظرفیت محلات را مهم برشمرد، و گفت: می‌توان در سایه همکاری از فضای محلات و مکان‌های عمومی در آن‌ها برای انجام فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به‌صورت گسترده استفاده کرد.

مشاور فرماندار در امور بانوان میبد نیز با اشاره به راه‌اندازی سرای بانو به‌عنوان مکانی و پاتوق معنوی برای برگزاری جلسات هم‌اندیشی پیرامون انجام فعالیت‌ها، حضور بیشتر بانوان دراین‌ارتباط و انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان را خواستار شد.

کبری خواجه پور افزود: تعامل و ارتباط بیشتر بین نمایندگان محلات و نمایندگان ادارات منشأ خیروبرکت برای محلات و انتقال توان‌ها در محلات لازم است که باید به آن توجه شود.

همچنین عضو شورای شهر میبد بر معرفی چهره‌های خوب از انقلاب با شفافیت و عدالت محوری و حفظ ارزش‌های اسلامی در قالب اجرای برنامه‌ها تأکید کرد.

انسیه فلاح افزود: با پیگیری‌هایی که توسط بانوان می‌شود می‌توان فعالیت‌های مفید و ارزنده‌ای با محور ارج نهادن به ارزش‌های انقلاب و حفظ آن‌ها انجام داد.

در این نشست نماینده ادارات و محلات به ارائه برنامه‌ها ازجمله همایش سالمندان، برنامه‌های متمرکز و نیمه‌متمرکز در قالب ایجاد نشاط، برگزاری جلسه‌های آموزش خانواده و مشاوره برای بانوان، ایجاد نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و ... اشاره کرد.

وی همچنین به برگزاری جشن انقلاب در قالب ارائه دستاوردها، زنگ انقلاب، جشنواره زنان روستایی و پخت غذاهای سالم، همایش‌های ورزشی و نشست‌های بصیرتی و برنامه‌های هدف محور و... به‌عنوان برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای معرفی دستاوردهای انقلاب اشاره کرد.

کمیته مشورتی بانوان میبد که در آبان ماه 1396 به همت دفتر بانوان فرمانداری شکل‌گرفته است، پتانسیل‌های شهر را در بخش‌های گوناگون آموزشی، دینی و مذهبی، ورزشی، بهداشتی، قرآنی و کودک دنبال می‌کند.

این کمیته با مدیریت هیئت‌رئیسه متشکل از رئیس، نائب رئیس، 2 منشی و خزانه‌دار فعالیت‌های بانوان در سطح شهرستان را با تشکیل کارگروه‌ها و اجرای برنامه ساماندهی می‌کند.


آدرس کوتاه :