معاون فرهنگی کمیته امداد استان:

یزد دومین استان پر کانون کشور است


دانش‌آموزانی که درترم تابستانی کانون فرهنگی آیت‌الله اعرافی شرکت داشتند پایان دوره خود را با حضور فرماندارمیبد و معاون فرهنگی کمیته امداد خمینی استان جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دانش آموزان در طول‌ترم با معارف دینی، قرآن، آداب‌ورسوم ایرانی اسلامی، آشپزی و صنایع و توانمندی‌های دستی آشنا شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی رحمه‌الله استان در این مراسم گفت: استان یزد بعد از استان فارس دومین استان پر کانون کشور است.

مشعلچی بابیان اینکه 6 مجتمع فرهنگی در سطح استان وجود دارد افزود: سالانه 4 هزار و 500 نفر از این کانون‌ها استفاده می‌کنند.

وی افزود: از کانون فرهنگی آیت‌الله اعرافی، شهرستان‌های میبد و اردکان به‌صورت مشترک استفاده می‌کنند که امسال 490 دانش‌آموز از برنامه‌های این کانون در تابستان استفاده کرده‌اند.

فرماندارمیبد فعالیت‌های کانون آیت‌الله اعرافی را ارزشمند دانست و گفت: دانش آموزان باید در این کانون‌ها، خودشان را به سلاح ایمان و خودباوری مسلح کنند.

حسین فلاح بابیان اینکه در دوران 8 سال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام با حضور در میدان جنگ با دشمن روبرو شدند افزود: امروز هم نوجوانان و جوانان ما باید در سنگر ایمان، علم و دانش باید با دشمنان اسلام و انقلاب مقابله کنند.

اجرای نمایش و سرود و برگزاری نمایشگاهی از توانمندی‌های دانش آموزان در زمینه‌های سازه‌های رباتیک، بازی‌های بومی محلی، گزارش، صنایع‌دستی و آشپزی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


آدرس کوتاه :