با حضور فرماندارمیبد صورت گرفت؛

گردهمایی معاونان دانشگاه‌های شش کشور در میبد


دوازدهمین گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه‌های منطقه شش کشور با حضور فرماندارمیبد، معاون اداری و مالی دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور و قائم‌مقام صندوق رفاه دانشجویی کشور در دانشگاه میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دوازدهمین گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه‌های منطقه شش کشور با حضور "حسین فلاح" فرماندارمیبد، "علیرضا فیروز " معاون اداری و مالی دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور و"عباس قنبری" قائم‌مقام صندوق رفاه دانشجویی کشور در دانشگاه میبد برگزار شد.

فرماندارمیبد در این گردهمایی گفت: دانشجویان جوانان پرشور و احساسی هستند که احساساتشان غالب بر عقلانیتشان است.

حسین فلاح بیان داشت: تصمیم‌گیری درست و منطقی و برخوردهای صحیح با این قشر از جامعه می‌تواند، سرنوشت یک جامعه و یک مجموعه را تغییر و در یک مسیر سالم هدایت کند.

فلاح، میبد را پرجمعیت‌ترین شهر پس از مرکز استان برشمرد و افزود: شهرستان میبد با حدود 102 هزار نفر جمعیت دارای ظرفیت‌های مناسب علمی جهت پیشرفت و آبادانی زبان زد خاص و عام در به‌کارگیری این ظرفیت‌هاست.

وی با اشاره به وجود 700 هکتار بافت تاریخی و میراث ماندگار در شهرستان افزود: توجه به صنایع‌دستی میبد نظیر زیلو، کار بافی و مو تابی از محورهای اولویت‌دار شهرستان است.

فرماندار توجه به حوزه گردشگری میبد را حائز اهمیت دانست و گفت: گردشگری میبد بافاصله کمی از مرکز استان در مسیر گردشگری شهرهای شیراز، اصفهان و یزد محور اصلی در حوزه گردشگری قرارگرفته است.

حسین فلاح محور بعدی را بحث آموزش عالی و استفاده از ظرفیت‌های علمی مطرح و اظهار کرد: این شهرستان دارای 13 مرکز آموزش عالی و حوزه علمیه است اما دانشگاه آزاد و پیام نور میبد روزهای بدی را سپری می‌کنند که نیازمند توجه بیشتری هستند.

فلاح در پایان صحبت‌های خود توجه به بخش صنعت میبد، رتبه خوب فولاد میبد، تولید 40 درصد کاشی کشور در میبد، مهاجرت 20 هزار نفر از شهرهای دیگر استان به میبد و مشکلات فرهنگی به وجود آمده، به‌کارگیری 21 هزار نفر شاغل در بخش صنعت، بحث تحریم‌ها و اثرات آن روی بخش صنعت میبد اشاره و نکاتی را بیان کرد.


آدرس کوتاه :