کاشت 300 اصله نهال موری نگا در دانشگاه میبد


با حضور فرماندارمیبد، رئیس و اساتید و کارکنان دانشگاه میبد،300 اصله نهال مورینگا در بلوار داخلی خوابگاه تازه احداث این دانشگاه غرس شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد گفت: دانشگاه میبد در بحث علمی، تحقیقاتی و پژوهشی ازجمله در پرورش گیاهان دارویی و مثمر اقدامات خوبی داشته است و به‌نوعی مرکز مهندسی و فناوری گیاهان دارویی و مثمر محسوب می‌شود.

حسین فلاح افزود: با توجه به شرایط محیطی و زیستی که استان یزد و میبد دارد؛ باید رویکرد همه دستگاه‌ها به این سمت پرورش درختان مثمر و گیاهان دارویی و توسعه فضای سبز با استفاده مطلوب از آب باشد.

دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه میبد گفت: با توجه به کویری بودن استان یزد این دانشگاه، در راستای کاشت گیاهان کم آبخواه و درختان مثمر ازجمله مورینگا، که مختص مناطق کویری است و از برگ و دانه‌های آن در صنعت روغن‌گیری و داروسازی استفاده می‌شود و دارای سایه‌اندازی خوبی است در این دانشگاه کاشت شد.

کلانتری افزود: قراراست 2 هزار اصله نهال موری نگا، گل محمدی و سایر درختان مثمر با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری در این دانشگاه کاشت شود.

وی بابیان اینکه دانشگاه میبد درواقع کلکسیونی از گیاهان دارویی و مثمر مختص مناطق کویری را ایجاد کرده است افزود: کاشت این‌گونه های گیاهی دستاوردهای خوبی برای استان و میبد خواهد داشت.


آدرس کوتاه :