کار بافی هنری که به همت بانوان بفروئیه دوباره احیاء شد


بخشدار بفروئیه به همراه مشاور بانوان فرمانداری، مشاور بانوان بفروئیه، رئیس شورای اسلامی شهر بفروئیه با حضور در مهمانسرای فاطمیه از کارگاه کار بافی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ هنرکار بافی یکی از صنایع نساجی سنتی شهرستان میبد است و قدمت آن به دوره تیموریان برمی‌گردد که هنرمندان میبدی از دیرباز در خانه می‌بافتند و از آن به‌عنوان پارچه پوشاکی، چادرشب، روانداز و...استفاده می‌شده است. این هنر دستبافت امروزه با پیشرفت ماشین‌های نساجی رو به فراموشی است لذا نماینده بانوان بخشداری بر آن شد است تا در راستای احیاء این هنر دستبافت ضمن معرفی و شناخت آن زمینه اشتغال بانوان را نیز فراهم کند.

مشاور بانوان بخشداری بفروئیه بابیان اینکه راه‌اندازی این کارگاه یک حرکت فرهنگی ارزشمند در میان بانوان است که می‌تواند ضمن رونق و احیاء هنری کهن زمینه اشتغال بانوان و ثروت پایدار را نیز فراهم کند.

وی با توضیح این مطلب که: کارگاه کار بافی با 8 دستگاه و آموزش 20 نفر با هزینه‌ای بالغ‌بر 30 میلیون ریال و همچنین 5 دستگاه تابلو فرش با هزینه 12 میلیون ریال و اشتغال 10 نفر باهدف آموزش و تولید محصولاتی از قبیل دستمال آشپزخانه، حوله، شال و ... سومین کارگاه کار بافی در میبد است.

قرار شد در این مقطع زمانی که بانوان بخش بفروئیه محدودیت‌های اجتماعی ندارند این قبیل کارگاه‌ها توسط بانوان فعال توسعه یابد تا در دیگر روستاهای بخش نیز این‌گونه مهارت‌ها در بین خانواده‌ها توسعه و رواج پیدا کند.

اسماعیلی بخشدار بفروئیه نیز درخواست همکاری و مساعدت مسئولین محلی شهر بفروئیه جهت توسعه به دیگر محلات خواستار شدند.


آدرس کوتاه :