هم زمان باتولدحضرت زینب(س):

کارگاه قالی‌بافی بانوان حسن‌آباد افتتاح شد


کارگاه قالی‌بافی بانوان روستای حسن‌آباد با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری بفروئیه؛ " فخرالسادات خامسی هامانه "مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به همراه فلاح فرماندارمیبد، اسماعیلی بخشدار، اقبال مشاور فرماندار، فاضلی نماینده بانوان و کارگر دهیار حسن‌آباد با حضور در روستای حسن‌آباد ضمن افتتاح کارگاه قالی‌بافی بانوان این روستا از نزدیک از هنر و توانمندی بانوان بازدید نمود.

کارگاه قالی‌بافی بانوان به همت دهیار روستا و نماینده بانوان بخشداری با راه‌اندازی دو دستگاه در محل پایگاه بسیج خواهران برای فعالیت بانوان دایر شده که اکنون ده نفر در این کارگاه مشغول به کارشده‌اند.

خامسی در این بازدید با استقبال از هنر قالی‌بافی درر گفتگو با بانوان روستایی ابراز خرسندی کرد و افزود: وجود و برپایی کارگاه‌های صنایع‌دستی فضای مناسبی برای حضور بانوان است تا ضمن بهره‌گیری از توانمندی‌های خود گام‌های اثربخشی در جهت خوداشتغالی و رونق اقتصادی بردارند.

خامسی همچنین در ادامه با حضور در کارگاه کار بافی بانوان حسن‌آباد ضمن تحسین راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع‌دستی در روستاها تأکید کرد: احیاء هنرکار بافی توسط بانوان بسیار قابل‌تقدیر بوده و امیدواریم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

بانوان در این بازدید مسائل و مشکلات خود را با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد مطرح و خواستار رفع آن شدند.

گفتنی است کارگاه کار بافی بانوان روستای حسن‌آباد نیز به همت نماینده بانوان و دهیار روستا مهرماه 94 با هشت دستگاه راه‌اندازی شده که خوشبختانه توانسته با استقبال خوب بانوان مواجه گردد به‌طوری‌که با بهره‌گیری از توانمندی‌های خویش توانسته‌اند با تولید محصولاتی همچون انواع حوله، شال و.... ضمن خوداشتغالی در اقتصاد خانواده و تولید ثروت پایدار نیز نقش قابل‌توجهی ایفا نمایند.


آدرس کوتاه :