کارگاه آموزشی با اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم درمیبد برگزار شد


با حضور فرماندارمیبد و مدیرکل امور مالیاتی استان؛ رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان میبد در کارگاه آموزشی با اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم ماده 97 قانون مالیاتی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیرکل امور مالیاتی استان در این کارگاه آموزشی گفت: از عملکرد سال 1398 به بعد با حذف روش تشخیص مالیات بر مبنای تعیین درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی صرفاً اظهارنامه مالیاتی مؤدی خواهد بود.

منوچهر اسدی بابیان اینکه با تغییراتی که در ماه 97 قانون مالیات‌های مستقیم داشتیم این اصلاحیه از عملکرد 97 باعث شده است تغییراتی را در ترتیبات رسیدگی داشته باشیم و لازم بود آگاهی بخشی به تمام مؤدیان مالیاتی بشود تا مزایای قانونی که به آن‌ها تعلق می‌گیرد ارائه کنیم.

اسدی با اشاره به برگشت مالیات‌هایی که در سطح شهرستان وصول می‌شود گفت:9 درصد به‌عنوان مالیات ارزش‌افزوده وصول می‌کنیم که 3 درصد از همین 9 درصد یعنی یک سومش را در قالب پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری به شهرستان‌ها برمی‌گردانیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان افزود: تا پایان دی‌ماه این مبالغ محاسبه و به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریزشده است که نسبت به سال گذشته چیزی حدود 25 درصد رشد داشته است که این‌ها صرف هزینه‌های عمرانی و آبادانی روستاها و طرح‌های شهری می‌شود.

اسدی در پایان از تعامل خوب اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی درمیبد قدردانی کرد و گفت: این تعامل ادامه خواهد داشت و اداره کل آمادگی لازم برای ارائه مباحث آموزشی را دارد.


آدرس کوتاه :