بخشدار مرکزی میبد:

چرخه تولید زیلو در بخش مرکزی میبد تکمیل شد

بخشدار مرکزی میبد به همراه فیاضی رئیس صندوق کارآفرین امید از یک واحد آموزشی و تولیدی زیلو در روستای مهرآباد بازدید نمودند و از نزدیک در جریان روند تکمیل چرخه تولید این محصول بومی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، استاد محمدعلی غنی پور با ایجاد کارگاه آموزشی و تولید محصول زیلو گام مهمی درزمینهٔ احیاء و بسط این هنر ارزشمند بومی برداشته است. تهیه الیاف پنبه‌ای، رنگرزی گیاهی، نخ تابی ازجمله فعالیت‌های نامبرده است؛ که در خصوص تولید این فرش نخ سنتی برداشته‌اند.

محمدجواد احمدی بخشدار مرکزی میبد طی این بازدید بر حمایت خود از تولیدات صنایع‌دستی به‌ویژه زیلو که خاستگاه آن میبد است تأکید نمود و افزود: یکی از راه‌های تحقق شعار تولید ملی، حمایت از کالای ایرانی و ایجاد رونق اقتصادی در شهرستان میبد، به‌ویژه بخش مرکزی توجه به صنایع‌دستی و حمایت از هنر این صنعت بومی است که طی آن در بخش مرکزی چند واحد تولیدی صنایع‌دستی ازجمله چرم‌دوزی، زیلوبافی، کار بافی و سرامیک‌سازی مشغول به فعالیت می‌باشند و توسعه آن‌ها در دست اقدام است.

در این بازدید فیاضی در خصوص چگونگی اعطای وام با بهره 4% به طرح‌های پیشنهادی مطالبی را ارائه دادند و خواستار ارائه طرح‌های شدند که بتواند اکثریت ساکنان روستا را در برگیرد. وی عنوان این طرح با عنوان هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه در کشور دنبال می‌شود.