فرماندارمیبد:

پیگیری کاهش طلاق باوجود فرازها و فرودها ستودنی است


فرماندارمیبد در مراسم افتتاح دفتر کانون خانواده شهرستان، از نگاه خوب و پیگیری‌های شورای شهر و دادگستری شهرستان درروند کاهش طلاق که همراه با ارائه طرحی ابتکاری و کشوری است، باوجود فرازها و فرودها تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، صبح امروز شنبه 13 بهمن ماه هم‌زمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر دفتر کانون خانواده در دادسرای شهرستان با حضور "دکتر کمال دهقانی" نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، "حسین فلاح" فرماندار و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

"حسین فلاح" فرماندارمیبد در این مراسم، ضمن تأکید بر پرهیز از ایجاد سد در مسیر فرهنگ‌سازی مسائل، گفت: لزوم وجود فضایی آرام را برای فرهنگ‌سازی پیشگیری از مسائل و مشکلاتی که آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد ضرورت دارد.

فلاح از نگاه خوب و پیگیری‌های شورای شهر و دادگستری میبد درروند کاهش طلاق که همراه با ارائه طرحی ابتکاری و کشوری است، باوجود فرازها و فرودها تقدیر کرد.

"علیرضا حسین بیگی" رئیس دادگستری شهرستان میبد در این مراسم، گفت: نتیجه بررسی‌های دلسوزانه دادگستری میبد در چندین سال پیش ارائه آماری از رشد عجیب طلاق در شهرستان میبد بود، پرونده‌های زیادی در این زمینه وجود داشت و بر این اساس و با توجه به رهنمودهای امام‌جمعه میبد، دادگستری، بهزیستی، شورای شهر و حوزه وارد عمل شده و فعالیت‌های خوبی را انجام دادند.

"حجت‌الاسلام علیرضا آقایی" مسئول واحد میانجیگری میبد نیز گفت: با انجام غربالگری پرونده‌ها و شناسایی عوامل اختلاف‌ها در مرکز واحد میانجیگری و کانون خانواده باعث می‌شود که پرونده‌ها به مرحله صدور حکم نکشد و قبل از کیفری شدن با مشاوره و در صورت صلاحدید با ارجاع به هر نهاد یا مرکزی صلح بین طرفین برقرار شود.


آدرس کوتاه :