خطیب جمعه میبد:

پیش‌بینی‌ها، هشدارها و انذارهای بسیار مهم رهبر عظیم الشان انقلاب در قصه بر جام خود را نشان داد


آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد گفت: ورود در این میدان کار خطیر و نیازمند به یک هوشمندی، قاطعیت و دقت بالابود که متأسفانه در بعضی موارد آن نکات رعایت نشد و ما شاهد هستیم آن پیش‌بینی امروز در حال تحقق است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد با گرامیداشت سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی و روز فتح خرمشهر، بیان داشت: نیروی‌های انتظامی، سپاه، بسیج و به‌ویژه جوانان غیور و بسیجی در یک مقطع تاریخی و در یک بحران اجتماعی با پیام و به‌فرمان امام وارد عمل شدند و یک معجزه در تاریخ دفاع مقدس آفریدند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت آن‌ها در فتح خرمشهر خود را نشان داد، بیان کرد: امروز هم این مقاومت با حوادث امروز ما پیوند خورده و باید تجلی پیدا کند.

خطیب نماز جمعه میبد تصریح نمود: پیش‌بینی‌ها، هشدارها و انذارهای بسیار مهم رهبر عظیم الشان انقلاب در قصه بر جام خود را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه، رهبر معظم انقلاب بارها بر روی نکات متعدد تأکید نموده، مذاکره‌کننده‌ها را به‌دقت در آن‌ها و به اطمینان از رعایت این نکته‌ها از دشمن فراخواندند، افزود: ورود در این میدان کار خطیر و نیازمند به یک هوشمندی، قاطعیت و دقت بالابود که متأسفانه در بعضی موارد آن نکات رعایت نشد و ما شاهد هستیم آن پیش‌بینی امروز در حال تحقق است.

رییس حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان نمود: آمریکایی‌ها هیچ موقع به عهدهای خودشان پایبند نبودند و این تنها کار ترامپ نیست، اوباما هم مقید به عهدها و پیمان‌هایش نبود، اما ترامپ با گستاخی بیرون رفتن خودشان از بر جام را اعلام نمود.

وی با تأکید بر این‌که باید مواظب بود ادامه مسیر ما را به یک تجربه و شکست دیگر نکشاند، بیان کرد: امروز اروپاییان وسط میدان هستند و تیم مذاکره‌کننده باید توجه کند که آمریکا و اروپا پیمان‌های راهبردی دارند و قرار نیست به این سادگی از راهبردهای مشترکشان دست‌بردارند.

خطیب نماز جمعه میبد خطاب به تیم مذاکره‌کننده گفت: شما باید با دقت بسیار در فرصت و زمان محدود در برابر آن‌ها عهد قابل‌اعتماد و اتکا بگیرید.

وی خاطرنشان نمود: با جدی گرفتن توصیه‌های رهبری، قاطعیت و پشتکار، ذوق‌زدگی نشان ندادن، عدم ضعف نشان دادن و نیز نترسیدن از چیزی، به فضل خدا تمام نقشه‌ها، شیطنت‌ها و یاوه‌گویی‌های بین‌المللی را نقش بر آب خواهد کرد.

آیت‌الله اعرافی در ادامه با اشاره به اینکه روح مقاومت فتح خرمشهر هم در مذاکره با دشمن و هم در امت اسلام در برابر اسرائیل غاصب باید تجلی پیدا کند، منتقل نمودن سفارت آمریکا به مسجدالاقصی، پایگاه امت اسلامی و قبله اول مسلمانان را حادثه‌ای تلخ و بسیار ناگوار، تعرض به این مکان، توهین آشکار، لگدزدن مستکبران به جهان اسلام، پنجه کشیدن به رخ امت اسلامی، تضییع کرامت مسلمان و فلسطین و نیز تحقیر دولت‌های مسلمان خواند.

وی تصریح نمود: دولت‌های حقیر وابسته که با سکوت و همراهی خود با دشمنان خدا و رسول، خود را حقیرتر کردند، همچنین دولت‌های دیگر نیز که در میدان ضعیف وارد عمل شدند باید بدانند، روزی امت اسلام و ملت‌های مسلمان گریبان همه آن‌ها، مستکبران، مزدوران و همچنین دولت‌های حقیر وابسته را خواهند گرفت.

رئیس جامعه المصطفی افزود: نهادهای بین‌المللی رویشان از اینکه در برابر این‌همه ظلم و جنایت و کشتار فلسطینی‌ها سکوت کرده و آن را تماشا کرده‌اند، سیاه است.

وی خاطرنشان نمود: امسال ان شاءالله امت اسلام به فضل الهی در ماه مبارک رمضان و در قالب انتفاضه چهارم و در روز قدس بزرگ، سیلی محکمی به همه تبهکاران و یاوه‌گویان خواهد زد.

آیت‌الله اعرافی در فرازی دیگر از سخنان خود با دعوت به تقوا و پارسایی، ماه رمضان را میدان مسابقه‌ای بزرگ و معنوی خواند که گروهی با عنایت درست وارد میدان شده و با پیش‌گامی به فوز و رستگاری رسیدند و گروهی هم عقب ماندند و با درجا زدن نتوانستند به هدف نهایی ماه مبارک رمضان دست یابند.

وی با اشاره به اینکه عید فطر برای آن‌هایی که در این میدان پیش‌گام بودند، بیان کرد: اول ماه رمضان باید احساس این مسابقه را در خود بیافرینیم و با دقت و عنایت حرکت کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت روز ملی جمعیت، اظهار نمود: یکی از مشکلات امروز تعداد زیادی از کشورهای جهان کاهش جمعیت، افزایش جمعیت پیر و کهن‌سال و درنتیجه پیدا شدن مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه، متأسفانه کشور ما نیز در دهه اخیر به‌صورت بسیار ملموس و پرشتاب به سمت کاهش جمعیت رفته، افزود: این امر برای کشور ما غیر از آسیب‌هایی که ذکر شد، با توجه به اینکه یک الگو و محور در جهان و نماد انقلاب شکوهمند اسلامی و نماد یک کشور خاندان پیامبر است، کاهش جمعیت در آن به گفته تئوریسین‌های مستکبر عالم در مقاله‌های گوناگون، دیگر نیاز به اعمال زور علیه آن ندارد.

امام‌جمعه میبد با تأکید بر این‌که کاهش جمعیت برای کشور ما یک خطر بزرگ برای اسلام و مکتب اهل‌بیت و انقلاب اسلامی است، میانگین جمعیت را یک و چهاردهم ذکر کرد که معنای آن این است که جمعیت گذشته، جایگزین نمی‌شود.

آیت‌الله اعرافی با گرامیداشت روز موزه و میراث فرهنگی و با اشاره به حفظ آثار و میراث فرهنگی و باستانی و نیز مناطق فرسوده شهر و مجموعه‌ای از موزه‌ها که طراحی‌شده و باید موردتوجه فرار گیرد، روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف را نیز گرامیداشت و تأکید بر مصرف صحیح و بهینه آب نمود.

وی همچنین با یاد کردن از روز اهدای عضو، به لزوم همکاری در موارد قانونی اهدای عضو و نیز تقویت فرهنگ اهدای عضو اشاره نمود.

خطیب نماز جمعه میبد همچنین بر تقویت مساجد، نماز جمعه و جماعات، رونق و شکوفایی آن‌ها و به‌ویژه حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و تلاش خانواده‌ها و مساجد برای شکوه نماز و تقویت حضور نسل جوان در مساجد، جمعه و جماعت تأکید نمود.
آدرس کوتاه :