خطیب جمعه میبد:

پیام نهم دی احترام به قوانین، آراء مردم و پیروی از ولایت است


امروز هم ۹ دی داریم و ملت پای‌کار است و اگر هرکدام از شما بخواهید به‌جای پاسخگویی و تلاش برای خدمت گذاری به مردم در مسیر اپوزیسیون قرار بگیرید به ضرر خودتان تمام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اقدام نابخردانه ترامپ در اعلام قدس به‌عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند و گفتند: این‌یک حرکت بسیار شوم و خسارت‌بار برای همه امت اسلام است.

به گزارش میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی قدس را یکی از مقدس‌ترین نقاط جهان اسلام خواندند و اظهار داشتند: خواندن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی تعرض به همه امت اسلام، عرب‌ها، اقوام و مقدسات اسلامی است.

* با حرکت نابخردانه ترامپ انتفاضه نو در فلسطین آغاز شد

خطیب جمعه میبد گفتند: به فضل خدا با همین حرکت ناپسند، انتفاضه نو در فلسطین آغازشده است و در جهان اسلام قطعاً این مسئله فراموش نخواهد شد و انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران پیشگام مواجه با این تصمیم شوم و اقدام استکباری هستند.

ایشان تصریح کردند: استکبار غرب بدانند این حرکت‌های نابخردانه منشأ بیداری‌های بیشتر و وحدت امت اسلامی خواهد شد و ما شاهد روزی خواهیم شد که لوث اسرائیل و مزدوران و وابستگان به امریکا که در سعودی پنهان و آشکار پشتیبان این حرکت‌ها هستند از صحنه جهان اسلام پاک خواهد شد.

پیام 9 دی احترام به قوانین، آراء مردم و پیروی از ولایت است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با گرامی داشت سالروز حماسه نهم دی گفتند: نهم دی روز بصیرت و ولایت و از روزهای ماندگار تاریخ ماست و درس‌های بزرگی در این روز و غلبه بر فتنه‌ای که جمعی فریب‌خورده و جمعی وابسته در پرتو سیاست‌های استکباری در آن قرار گرفتند و کشور را دچار مشکلاتی کردند وجود دارد.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه در حوادث فتنه 88، مهم صیانت از آراء مردم بود، انتقال قدرت از گروهی به گروه دیگر و از فکری به فکر دیگر در این انتخابات را از مفاخر انقلاب اسلامی خواندند و افزودند: ما حتی بلافاصله بعد از انقلاب، در زمان جنگ در سطوح شوراها، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و خبرگان انتخابات برگزار می‌کردیم و هیچ‌گاه این رشته انتخابات و اتکا بر آراء مردم قطع نشده است.

*در فتنه 88 هدف مخدوش کردن انتخابات بود

مدیر حوزه‌های علمیه کشور مخدوش کردن انتخابات را زشت‌ترین اقدام در فتنه 88 دانستند و گفتند: گروه‌های فریب‌خورده و وابسته که نقشه‌های طراحی‌شده در خارج از کشور را برای مخدوش کردن انتخابات به کار گرفتند اقدامشان بسیار ناپسند بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کردند: رهبری معظم برای صیانت از آراء مردم و زیر سؤال نرفتن انتخابات، سینه را سپر کردند.

ایشان افزودند: ناراضی بودن عده‌ای در انتخابات، به این معنا نیست که انتخابات را زیر سؤال ببریم و کشوری بشویم که برای انتخاباتش ناظر بیرونی بیاید.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه عزم نظام و در ادامه مردم در فتنه کور را زیر بار نرفتن و فائق آمدن انتخابات عنوان کردند و اظهار داشتند: ادامه این فتنه به هنجارشکنی و اهانت به اصول مهم اسلام، انقلاب اسلامی و ارزش‌های متعالی دینی منجر و به‌جای طی کردن مسیر قانونی، در مسیری رفتند که کشور را به آشوب کشیدند و کسانی در این آزمون شکست خوردند.

 امام‌جمعه میبد اظهار داشتند: این واقعه منشأ پیدایش 9 دی، حضور چشمگیر و یکدست مردم خالص و انقلابی برای دفاع از قانون انتخابات، از آراء مردم، در حمایت و دفاع از ولایت‌فقیه و اصل نورانی رهبری و ولایت‌فقیه بود.

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: امروز هم پیام 9 دی و دهه بصیرت و ولایت این است که رمز عزت و آقایی ما در این است که قوانین کشور و آراء مردم را محترم بشماریم و پیرو ولایت و رهبری باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به حرکت جریان‌های منحرف بر هوشیاری در مقابل این جریانات تأکید کردند و گفتند: این مسیری که بعضی‌ها برای آن‌ها هزینه شد امروز افتادند در مسیری که آرام‌آرام به سمت برخورد با نقطه‌های اصلی انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند که بسیار برای خودشان خطرناک است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هشدار دادند: جریان فتنه و انحرافی مستکبران عالم و همه آن‌هایی که مقابل ملت بزرگ ایران و آرمان‌های انقلاب و اصل بزرگ ولایت‌فقیه و رهبری معظم قرار می‌گیرند، بدانند که امروز هم 9 دی داریم و ملت پای‌کار است و اگر هرکدام از شما بخواهید به‌جای پاسخگویی و تلاش برای خدمت گذاری به مردم در مسیر اپوزیسیون قرار بگیرید به ضرر خودتان تمام خواهد شد.

خطیب جمعه میبد افزودند: به فضل خدا ملت ما در همه این صحنه‌ها حضور و نقشه‌های پیچیده‌ای که برای شکست انقلاب اسلامی طراحی‌شده نقش بر آب خواهد شد.

ایشان وظیفه مردم در صیانت از انقلاب را بسیار بالا دانست و گفت: جوانان ما باید همه ابعاد مسائل انقلاب را بدانند و مسئولین که وظیفه سنگین‌تری دارند در رعایت ارزش‌های الهی و اطاعت از فرمان‌های خدا و رهبری و در توجه به مشکلات مردم اهتمام داشته باشند.

* ادارات و نهادها دسترس مردم به مسئولان را روان‌تر کنند

امام‌جمعه میبد با تقدیر از مسئولانی که در ادارات در خدمت مردم هستند به مباحث مطرح‌شده در جلسات شورای اداری این شهرستان در هفته گذشته پرداختند و گفتند: دسترسی مردم به مسئولان باید روان‌تر باشد و تلاش همه بر این باشد که مسئله اشتغال و ازدواج جوانان را اصل بدانند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه درست است که کشور در سطح کلان دارای مشکلاتی است، گفتند: دولت و نمایندگان مجلس باید برنامه‌ریزی جدی برای حل مشکلات مردم داشته باشند.

ایشان دسترسی مردم، پاسخگویی سریع، فناوری‌های خوب در نظام اداری، تکریم و همدلی مردم، یکدستی مسئولان و مردم و توجه به جذب سرمایه با حفظ عناصر محیط‌زیست و ارزش‌های اسلامی و توجه به مسائل فرهنگی با رعایت خطوط قرمز در جامعه را خواستار شدند.

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: جامعه‌ای که بتواند دائم کارآفرینی و ایجاد اشتغال کند و از فضای معنوی و اخلاقی صیانت کند می‌تواند جامعه سعادتمندی باشد.

* فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در جوانی قله‌های علمی و معنوی را فتح کرد

امام‌جمعه میبد با تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به فضیلت‌ها و کرامت‌های این بانوی بزرگ پرداختند و گفتند: فاطمه معصومه سلام‌الله علیها جلوه و شعاعی از وجود فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیه است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزودند: فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با خیلی دیگر از امامزادگان تفاوت داشت و قله‌های بلند علم و معرفت و تقوا و جهاد درراه خدا را درنوردیده بود و یک گوهر کمیاب و نمونه متعالی از انسان پیشرفته در مقاصد الهی است.

ایشان بابیان اینکه فاطمه معصومه سلام‌الله علیها مورداتکا و اعتماد پدر، برادر و چند امام بزرگ است و درشان ایشان چند امام حدیث دارند و ترغیب به زیارت این بانوی کرامت‌ها و فضیلت‌ها کرده‌اند و در جوانی قله‌های بلند را به دست آورده و در جوانی هم به لقا خدا رفته است اظهار داشتند: جایگاه علمی ایشان طوری بود که امام کاظم (ع) به ایشان اعتماد داشتند و روایاتی که در فضیلت زیارت فاطمه معصومه آمده است همان کافی است که عظمت شخصیت فاطمه معصومه را نشان می‌دهد و عمر نورانی ایشان با یک هجرت بزرگ به‌قصد همراهی با برادرشان همراه شد که زینب وار از مدینه آمدند و در میانه راه در نقطه‌ای از ساوه مواجه با حمله شدند و به‌احتمال‌قوی به خاطر همین دچار مریضی شدند و با سرعت به قم آمدند که سرزمین مقدسی از همیشه بشمار می‌آمده به لقاء خدا رفتند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کردند: هجرت ایشان سرآغاز رشد و شکوفایی بیشتر قم شد و این قبر همیشه مرجع و مأوا و نقطه محوری بوده که این‌همه عالمان بزرگ پیرامون این قبر مقدس طواف کرده و در پرتو انوار فاطمه معصومه به قله‌های بلند علمی رسیده‌اند.
آدرس کوتاه :