پیام فرماندارمیبد به مناسبت هفته قوه قضائیه


فرماندارمیبد به مناسبت هفته قوه قضائیه پیام تبریک صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، متن پیام بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

هفته اول تیرماه یادآور شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش است که در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور به هفته قوه قضائیه نام‌گذاری شده است.

ازآنجاکه قوه قضائیه یکی از ستون‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی در عدالت‌خواهی است با اولویت‌گذاری در امر کاهش اطاله دادرسی، پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح امور مجرمانه و احیاء حقوق عامه همواره به دنبال گسترش آزادی‌های مشروع بوده است.

 بنابراین جامعه تشنه عدالت است و قوه قضائیه و قضات باید در اجرای عدالت و مبارزه با فساد به‌صورت خرد و کلان و حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب باید در جامعه همواره شهید بهشتی ویارانش را به‌عنوان الگو قرار دهند.

 رسیدگی به پرونده‌ها در کمترین زمان و اجرای عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم از وظایفی است که دستگاه قضا باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهد و شهرستان میبد هم که از بعد از مرکز استان پرجمعیت‌ترین شهرستان با شاخص‌های مهاجرپذیری، صنعتی مواجه است؛ دستگاه قضا می‌تواند نقش سازنده‌ای را در امر کاهش آسیب‌های اجتماعی و احیاناً فساد اقتصادی ایفا کند.

این‌جانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی ویارانش و تبریک هفته قوه قضائیه به رئیس دادگستری، دادستان و کارکنان این دستگاه، موفقیت روزافزون را در جهت عدالت‌گستری و خدمت به مردم و حفظ قانون از خداوند متعال آرزومندم.
آدرس کوتاه :