پیام فرماندارمیبد به مناسبت روز پاسدار و جانباز


فرماندارمیبد به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان المعظم و میلاد اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار و ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز پیامی صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح در این پیام آورده است:

پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود.

 سوم و چهارم شعبان المعظم سالروز میلاد باسعادت بزرگ پاسدار دین و آزادگی، سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، و بزرگ جانباز دشت نینوا حضرت ابوالفضل العباس (ع) است که امام عارفان و مقتدای انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به میمنت و پاسداشت این ایام خجسته از آن‌ها به‌عنوان روز پاسدار و روز جانباز یاد نموده و آن را در تاریخ اسلام و انقلاب به یادگار و ودیعه گذاشت. پاسداران، جانبازان و ایثارگران کشور هر یک، سند افتخار و ستاره پرفروغی بر تارک پرافتخار کشورند و یاد و خاطره دلیرمردی‌ها و جان‌فشانی‌های آنان بر جریده عالم ثبت و ماندگار شده است.

در این میان بودند پاسداران و جانبازانی از خطه قنات و قنوت و قناعت و دار العلم و دارالعباده و دیار عالمان بزرگی همچون آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری و آیت‌الله اعرافی (ره) که در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند و خون پاک خود را نثار انقلاب اسلامی ایران کردند و هستند پاسدارانی که در دوران کنونی از حریم آل البیت (س) دفاع کردند.

این‌جانب فرارسیدن این ایام خجسته و فرخنده که یادآور ایثار و مجاهدت دلیرمردان عرصه‌های نبرد با دشمنان جمهوری اسلامی ایران است را به پاسداران و جانباز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از پیشگاه حضرت باری‌تعالی برای آنان طلب سعادت و شادکامی مسئلت دارم.
آدرس کوتاه :