پیام فرماندارمیبد به مناسبت روز پاسدار و جانباز


فرماندارمیبد به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان المعظم و میلاد اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار و ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این پیام آورده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ماه شعبان سراسر نور و شادی معنوی است که همه دلدادگان به عصمت و طهارت و دوستداران اهل‌بیت در این ماه خود را وصل شادی‌های بی‌کران معنوی می‌کنند.

در این میان سوم و چهارم شعبان سالروز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) روز پاسدار و ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز در میان ملت بزرگ ایران که 8 سال دفاع مقدس را تجربه کرده‌اند و با اتکا به مکتب رسول گرامی اسلامی حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و راه روشن امام حسین (ع) آن سفینه نجات را طی کرده‌اند و از حریم ولایت و مهین اسلامی پاسداری کردند جایگاه خاصی دارد.

بنابراین روز پاسدار و جانباز در برگ‌های تاریخ ایران اسلامی تجلی ایثار و شجاعت و از خود گذشتی کسانی است که با درس گرفتن از سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین و جانباز بزرگ دشت کربلا ابوالفضل العباس به ندای معمار بزرگ انقلاب لبیک گفتند و جان خودشان را درراه حفظ حریم ولایت و عزت و عظمت کشور در طبق اخلاص گذاشتند.

بودند در این میان پاسداران و جانبازانی از این خطه قنات و قنوت و قناعت و دار علم و دارالعباده و دیدار عالمان بزرگ همچون آیت‌الله حائری که به رهبری مرحوم آیت‌الله اعرافی به سمت جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافتند و با تقدیم خون پاک خود، لاله‌های سرخ شهادت را در سرزمین حق رویاندند و نگذاشتند دشمن اندک تعدی به این خاک مقدس کند.

این‌جانب با تبریک اعیاد پرفضیلت ماه شعبان به همه ملت ایران اسلامی و مردم خوب و شریف و همیشه درصحنه میبد به‌ویژه پاسداران و جانبازان که یادگاران 8 سال دفاع مقدس و نمونه بارز ایثار و مجاهدت فی سبیل الله هستند تبریک گفته و از پیشگاه حضرت باری‌تعالی برای آن طلب سعادت و شادکامی مسئلت دارم.
آدرس کوتاه :