پیام تسلیت فرماندارمیبد به مناسبت درگذشت حاج سید اسدالله امامی میبدی


فرماندارمیبد در پیامی درگذشت روحانی وارسته حجت‌الاسلام سید اسدالله امامی میبدی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

شهرستان میبد دارای فرهنگ و تاریخ عمیقی است و بی‌شک این‌همه عزت و سرافرازی از وجود عالمان و بزرگان سرچشمه گرفته است که در طول تاریخ به‌ویژه قبل و بعد از انقلاب در برگ نهضت امام راحل در استقلال و آزادی ایران اسلامی مانند خورشیدی فروزان، پرتوافکنی کردند.

و حالا باخبر شدیم که حجت‌الاسلام حاج سید اسدالله امامی یکی از عالمان پیشرو در خط امام و رهبری که از استوانه‌های نظام و انقلاب در منطقه بود و در کنار مرحوم آیت‌الله اعرافی رحمه‌الله علیه امام‌جمعه فقید میبد تا پیروزی انقلاب خالصانه وبی ریا تلاش کرد به دیار حق شتافته است.

این روحانی فرزانه در طول عمر بابرکت خود همواره برخط سرخ شهادت و مبارزه با استکبار و ترویج اخلاق اسلامی تأکید داشت و در دوره فعالیت خود همواره مدافع مستضعفین و حقوق اقشار کم‌درآمد و توجه به جایگاه حوزه علمیه بود.

مرحوم حجت‌الاسلام حاج سید اسدالله امامی میبدی، موسسه مدرسه علمیه حجت بن الحسن (ع) میبد و از شاگردان امام خمینی رحمه‌الله علیه بود.

وی در سال 1315 خورشیدی درمیبد متولد شد و بیشتر تحصیلات خود را در نجف نزد آیت‌الله محمدهادی معرفت، آیت‌الله شیخ صدرالدین بادکوبه‌ای، آیت‌الله شیخ مجتبی لنکرانی، آیت‌الله حسین راستی کاشانی، آیت‌الله سید اسدالله مدنی و آیت‌الله سید عباس خاتم یزدی گذراند و دروس خارج فقه و اصول را در محضر آیت‌الله میرزا باقر زنجانی، آیت‌الله‌العظمی سید ابوالقاسم خویی و امام خمینی (ره) به پایان برد.

این عالم وارسته پس‌ازآن به میبد بازگشت و حوزه را در این شهرستان بنیان نهاد.

این‌جانب رحلت جان‌گداز این عالم کوشا و پرتلاش درسنگر دیانت را به جامعه امام‌جمعه شهرستان، جامعه روحانیت و بازماندگان آن فقید سعید و فرزندان ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات را به آن عالم بزرگ از پیشگاه خداوند را خواستارم.

حسین فلاح فرماندارمیبد
آدرس کوتاه :