پیام تبریک فرماندارمیبد به مناسبت روز "شهرداری و دهیاری"


فرماندارمیبد در این پیام با اشاره به خدمات شبانه‌روزی شهرداری و دهیاری نام‌گذاری 14 تیر برای نخستین بار تحت عنوان روز شهرداری و دهیاری در سالنامه رسمی کشور را امری بجا و مبارک خواند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري میبد در اين پيام آمده است :

ازآنجاکه شهرداری و دهیاری به‌عنوان نهاد مردمی نقش سازنده‌ای در فرهنگ عمومی و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها ایفا می‌کند و مردم از این دو نهاد اجتماعی بیش از سایر ارگان‌ها و نهادها در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی انتظار دارند؛ شهرداری و دهیاری بر اساس قانون و سیاست‌های کلان کشور و برنامه‌های دولت تدبیر و امید همواره باید در مسیر تحقق خواسته‌های مردم عمل کنند.

آنچه امروز مردم ما در شهرستان میبد به آن نیاز دارند شادی و نشاط اجتماعی در چارچوب احکام و موازین شرعی و اسلامی است که شهرداری و دهیاری می‌تواند با تدوین برنامه‌های جامع و اساسی بر این نیاز جامع عمل بپوشاند.

قطعاً حفظ هویت فرهنگ دینی و اسلامی و ملی، توجه به بناهای تاریخی، حفظ محیط‌زیست، توسعه فضای سبز، توجه به معماری اسلامی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی هم از شاخص‌های مهم جامعه اسلامی است که می‌توان با مشارکت عمومی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های فرهنگی و نخبگی سعادت جامعه را تضمین کرد.

اما اگر نگاهی به تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بی اندازیم خواهیم دید که به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا، تحول عظیمی در روستاها و مناطق محروم ایجادشده است و روستاها به‌سرعت به زیرساخت‌های راه، مخابرات، برق، گاز مجهز و مناطق روستایی هم همگام با مناطق شهری مسیر روبه رشد و ترقی را طی کرده است به‌طوری‌که امروز کمتر جایی از روستاهای کشور وجود دارد که از نعمت‌های آب و برق و گاز و سایر زیرساخت‌ها بی‌بهره باشند.

بنابراین شهرداری و دهیاری که در رشد و توسعه و آبادانی مناطق شهری و روستایی نقش مهمی دارند باید تمام توان خود را برای توسعه و آبادانی شهر و روستا به کار بگیرند.

یکی از آسیب‌های جدی درگذشته مهاجرت روستاییان به شهرها بوده است که با پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش امکانات زیربنایی و زیرساختی در روستاها بخش اعظمی از این آسیب مهارشده است و امروز روستاییان که یکی از بازوان اقتصادی دولت محسوب می‌شوند با دست‌یابی به فناوری‌ها نوین کشاورزی نقش مهمی در چرخه اقتصادی کشور ایفا می‌کنند که جا دارد دهیاری‌ها برای پویایی این قشر هم برنامه‌های مناسبی را طراحی کنند.

در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ایام مبارک رمضان خالصانه از زحمات شهرداران گرامی و دهیاران محترم شهرستان و همکارانشان در عرصه‌های مختلف قدرانی می‌کنم.

حسین فلاح

فرماندار شهرستان میبد
آدرس کوتاه :